Рада ЄС обговорила відносини з РФ у контексті незаконної анексії Криму, ситуації на Донбасі та в Сирії

 Квітень 17, 2018

рада єсЄвропейський Союз у відносинах із Росією бачить низку обставин і ситуацій, що не зазнали змін і повторюються в різних сферах, ідеться, зокрема, і про ситуацію в Україні та дії РФ у Сирії, заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні після засідання у Люксембурзі Ради ЄС у закордонних справах.

“Звісно, це ситуація в Україні з незаконною анексією Кримського півострова і ситуація на сході України, яка не врегульована. А також поведінка Росії в Сирії. Ми це обговорювали вранці (на засіданні Ради ЄС – ІФ). Крім того, дезінформація, гібридні загрози, зловмисні дії в Інтернеті й дедалі менше місця для свободи слова і поваги прав людини та правової держави”, – сказала Ф.Могеріні на прес-конференції після засідання.

Вона зазначила, що дискусії міністрів закордонних справ проводилися на основі “п’яти принципів” відносин ЄС із Росією, визначених Радою два роки тому, які повністю зберігають свою актуальність сьогодні.

Глава європейської дипломатії нагадала журналістам ці принципи, відзначивши Мінські угоди як пріоритетні, та підтвердила, що ЄС і надалі підтримуватиме “нормандський формат”.

Вона також підтвердила вірність принципу розвитку співпраці зі східними партнерами ЄС, зазначивши, що ця політика “не спрямована проти когось”. За її словами, не йдеться про сфери впливу.

Ф.Могеріні заявила, що інцидент з отруєнням колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері показав необхідність посилення стійкості Євросоюзу, і Рада ЄС, зокрема, обговорювала  як Європейський Союз має захищатися від гібридних загроз.

Повідомляє Інтерфакс

 

Схожi записи: