Необхідність створення тактичних центрів обумовлено бойовим досвідом на Сході

 Березень 21, 2018

_G9B7234У Військовій академії Одеси тривають навчально-практичні заняття навчально-тренувальної місії операції «UNIFIER» . Військовослужбовці Збройних Сил Канади зі складу навчально-тренувальної місії в Україні організували презентаційний курс щодо особливостей роботи тактичного оперативного центру батальйонного рівня під час проведення операції та залучення його до процесу планування.

_G9B7236 За останній місяць представники місії провели більше десяті занять, під час яких слухачі академії, викладацький склад отримали необхідні знання щодо організації оперативних-тактичних центрів на рівні батальйонів. У заняттях брали участь не тільки майбутні офіцери, а й досвідчені командири, які вже мають бойовий досвід.

IMG_9336Як розповів представник групи канадських інструкторів капітан Ґевін Сіґвен, курс складається з двох частин: лекційні заняття, під час яких курсанти, офіцери та викладачі академії отримують базові знання щодо роботи тактичного оперативного центру. Далі практична частина курсу,  де інструктори «UNIFIER» моделюють різноманітні ситуації, під час яких персонал опрацьовує й оновлює інформацію, яка надходить від підрозділів з поля бою, показує взаємодію офіцерів в процесі прийняття рішень, а також демонструє інструменти та засоби, які використовуються в роботі центру.

Унікальність цього курсу в тому, що він максимально адаптований під умови в яких зараз діє українська армія. Представники ЗС Канади постійно звертають увагу слухачів на те, що хоч робота центру й заснована на стандартах НАТО, кожен український підрозділ в умовах ведення гібридної війни з боку РФ може використовувати алгоритм роботи тактичного оперативного центру в своїх інтересах – задля успішного виконання поставлених завдань з урахуванням наявних сил та засобів.

IMG_9328Командир групи канадських інструкторів капітан Кріс Менінг, в свою чергу додав, що даний курс повинен стати черговим кроком для інтегрування системи планування НАТО в освітній процес військових навчальних закладів України.

Олександр Кіндсфатер

 

Схожi записи: