«Для відновлення телефонної лінії інколи потрібно пройти кілометри під носом у ворога»

 Березень 14, 2018

5543_p_11_img_0002Анна Сичева мріяла бути вихователем дошкільнят, вчити малечу писати і рахувати, допомагати їй пізнавати світ. Але після закінчення Бердянського державного педагогічного університету жодного дня не працювала за спеціальністю. Коли в Україні почалася війна, думка стати військовою не полишала її ні на мить. Чарівна дівчина зі щирою посмішкою та красивими карими очима щомісяця оббивала пороги місцевих військкоматів і просилася в район проведення АТО. Військові намагалися переконати її, що війна — не жіноча справа. Сім’я теж не поділяла намірів Анни. Та дівчина не здавалася…

У вересні 2016-го Анна присягнула на вірність українському народу й одразу ж після навчання на курсах зв’язківців у складі батальйону морської піхоти вирушила в район проведення антитерористичної операції.

— Спочатку важко було звикнути до вибухів снарядів, — говорить Анна. — Добре, що в складних ситуаціях хлопці завжди намагалися допомогти і підтримати.

Згодом Анну Сичеву призначили оператором інформаційно-телекомунікаційного вузла зв’язку батальйону.

— Зв’язківець на передовій — посада вкрай важлива й небезпечна. Досить часто після ворожих обстрілів телефонні дроти пошкоджуються. Для відновлення лінії треба пройти кілометри, щоб знайти розрив, або з котушкою на плечах прокласти нову лінію зв’язку. І все це під носом у ворога. А під ногами в цей час може бути не тільки багнюка, сніг чи лід, а й ворожі розтяжки, — розказує солдат-зв’язківець.

Зараз Анна у відпустці, після закінчення якої знову вирушить на передову. Каже, що не може довго перебувати дома, коли на Сході України триває війна.

Богдана ДЕРЕШ, «Народна армія»

Схожi записи: