«Не всі хвороби можна вилікувати пігулкою чи уколом»

 Березень 14, 2018

5543_p_10_img_0002Кажуть, якщо вивернути жіночу сумочку, то буде дуже складно математично підрахувати співвідношення корисної ваги з об’ємом. А що ж носять із собою наші красуні на передовій, коли на позицію навіть на БМП дістатися іноді складно.

— Помада, пудра, тіні? Навіщо це тут?! — дзвінкий сміх Вероніки ніби трохи пом’якшив засніжену березневу весну на позиціях біля Богданівки. — З собою в мене, окрім медичної сумки, тільки найнеобхідніше — зубна паста, щітка і невеличкий рушник.

На позиціях, де Вероніка постійно перебуває, дівчина звикла до всього. Мороз, спека, болото, обстріли… Говорить, що до цього можна звикнути і пристосуватись. Але найбільш дошкуляє відсутність можливості прийняти душ.

— Не подумайте, я не скаржуся, але гігієна завжди дуже важлива, особливо для жінки, — говорить Вероніка. — Я інколи жартую: «У вас на позиції є душ? Тоді я йду до вас! Навіть якщо для цього мені потрібно буде кілька кілометрів пробиратися «полями».

Ця смілива дівчина родом зі старовинного та мальовничого міста Дрогобича, що на Львівщині. Коли твої батьки — військові медики, навіть не виникає питання, яку справу для себе в житті обирати. Закінчивши 2015 року другий курс медучилища, Вероніка не стала чекати — відразу написала заяву на академічну відпустку та поїхала на війну. Була санінструктором у добровольчому підрозділі «Карпатська Січ», потім підписала контракт і служить в одній з механізованих бригад. На передовій Ніка врятувала життя багатьом бійцям. Їй довелося працювати в найгарячіших точках: від пекельних Пісків до Приазовського напрямку.

Пам’ятає Вероніка свого командира з позивним «Піонер». Якось він подарував їй зручний бронежилет. Дівчина надзвичайно тішилась тим подарунком, а через день дізналася, що «Піонер» загинув.

— Прилетіло» з АГСа, і ми нічого не змогли зробити, — з сумом згадує Ніка. — Та не можна зациклюватися на поганих спогадах. Треба думати про живих. Наприклад, був поранений у ногу хлопець з батальйону «Дніпро-1». Дуже переживав, що не зможе нормально ходити. А вже за місяць прислав мені фотографію, де він підкорив Говерлу. Медик не має права бути емоційним, щоб у майбутньому чітко робити свою справу. Це не бездушність, просто так треба…

Ніка неодноразово нагадувала хлопцям на «нулі», що вона така ж бойова одиниця, як і вони. Звісно, вони не дозволяють їй копати окопи чи укріплювати бліндажі, робити будь-яку важку справу, бо для них вона все одно — дівчина.

— Але я віддячую їм своєю усмішкою, — жартує Ніка. — Не всі хвороби можна вилікувати пігулкою чи уколом. Важкі окопні будні виснажують хлопців також і морально, тому я завжди намагаюся бути «на позитиві», жартую та підбадьорюю. І ви не повірите, коли вони бачать, що дівчина в таких самих умовах, що й вони, залишається життєрадісною — їх це дуже надихає.

Наостанок Вероніка поділилася своєю мрією. Ось уже два роки вона заощаджує, щоб під час відпустки відвідати Париж. І тоді в її дамський сумочці, безперечно, буде весь «корисний набір» звичайної дівчини, а поки ж у рюкзаку — медикаменти, зубна паста, щітка і невеличкий рушник.

Дмитро ЗАВТОНОВ, «Народна армія»

Схожi записи: