У Львові відбувся перший етап відбору до збірної України на «Ігри нескорених-2018»

 Березень 14, 2018

IMG_0374Бійці, чия воля сильніша за тіло! Під цим гаслом близько 70 учасників бойових дій з 12 областей України взяли участь у першому етапі спортивних тестувань кандидатів на участь у «Іграх нескорених-2018», які відбулися на базі Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у Львові.

IMG_0459Слід зазначити, що українська команда братиме участь у міжнародних змаганнях атлетів-ветеранів бойових дій удруге. Цього року наша збірна має бути представлена 15 учасниками. Самі змагання відбуватимуться в Сіднеї (Австралія) в жовтні 2018 року. Збір заявок від кандидатів на участь проводився через мережу Інтернет і завершився 28 лютого. Загалом зголосилися випробувати себе у спортивних змаганнях 355 учасників бойових дій. Це, до слова, вдвічі більше, ніж було торік. Крім Львова, спортивні тестування також проводитимуть у Одесі та Києві. У другій декаді травня у столиці відбудуться також національні змагання, після яких комісія відборе атлетів до національної збірної на «Ігри нескорених-2018». А 1 червня буде остаточно визначено склад української команди, яка відбуде до Австралії.

IMG_0516Оскільки «Ігри нескорених» – це не лише спортивний, а й соціальний захід, то критерії відбору кандидатів мають певні особливості. Зі слів координатора проекту «Ігри нескорених» в Україні, представника громадської організації «Стратком Україна» Оксани Горбач, кандидати насамперед отримують можливість інтеграції в соціум, спілкування з іншими ветеранами, визначення певної мети для себе, щоб згодом долучатися до таких ініціатив самостійно. Як, до прикладу, учасник національної збірної на минулорічних «Іграх нескорених» колишній боєць 24-ї бригади Дмитро Сидорук, котрий після здобуття «срібла» на змаганнях у Канаді разом із облдержадміністрацією створив громадську організацію, що допомагає пораненим бійцям.

IMG_0589Атлети змагатимуться в шести видах спорту: пауерліфтинг, плавання, легка атлетика (біг на дистанції до 1 кілометра, штовхання ядра та стрибки в довжину), веслування на тренажері, стрільба з лука та велоспорт на шосе. Під час спортивних тестувань їхня головна мета – перевірити власний фізичний та психологічний потенціал. Отже, медального заліку, п’єдесталів, кубків та грамот на первинному етапі відбору не передбачено. Згодом кандидати на включення до національної збірної України будуть проходитимуть подальшу підготовку: обслідування з функціональною діагностикою в спортивних лікарів та продовжуватимуть тренування за обраним напрямком. До слова, кожен учасник може змагатись у декількох дисциплінах, комбінуючи, до прикладу, легкоатлетичні вправи та силові навантаження.

ВАСИЛЬ ЗДИРКОСлід зазначити, що серед учасників відбірного тестування професійних спортсменів немає. Боєць добровольчого батальйону «Січ» Василь Здирко, який отримав важке поранення в бою в Пісках під Донецьком, обрав для себе атлетичний компонент змагань: біг та стрибки. Чоловік стверджує, що такі заходи для ветеранів надзвичайно корисні. Вони спонукають тримати себе у формі, спілкуватися з побратимами та допомагати один одному.

– Минулого року в «Іграх нескорених» брав участь мій комбат, – говорить Василь. – Він посів призове місце під час змагань. Тому я й собі поставив за мету взяти участь у змаганнях. Хоча до цього спортом займався лише в юнацькі роки: бігом та боксом. Але то було не серйозно, більше для себе.

Підтримати учасників відбору у Львові зібралися не лише брати по зброї, рідні та близькі спортсменів, але й чотирилапі улюбленці. Колишній боєць полку «Азов» Руслан прийшов на змагання зі своїм другом – дворічним золотистим ретривером Урсою. Це спеціально натренована собака-компаньон, навчена інструкторами з Канади за програмою «Друг героя». Мета проекту – використовуючи потужний зв’язок людини та собаки, допомогти в зціленні ветеранів, які продовжують боротися із посттравматичним стресовим розладом та іншими непомітними та помітними травмами, які були отримані в ході військових операцій.

РУСЛАН ТА УРСА– Урса – справжній друг, – говорить Руслан. – Вона допомагає мені заспокоюватися, нормально почуватися серед людей. Та й удома вміє, до прикладу, ввімкнути світло. Дуже розумне і вірне створіння. Ну а сьогодні Урса прийшла підтримати мене на спортивних змаганнях.

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, «Народна армія»

Схожi записи: