У ЗС України розпочнеться експеримент із застосування нових принципів логістичного забезпечення

 Березень 13, 2018

467_nОдним з важливих етапів формування у Збройних Силах України системи логістичного забезпечення на принципах, прийнятих у країнах НАТО, буде експеримент на базі Західного Оперативного командування «Захід» та Повітряного командування «Захід», який передбачатиме передання повноважень з логістичного забезпечення від центру безпосередньо структурам згаданих органів військового управління.

Про це розповів начальник Головного управління логістики – заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Іван Гаврилюк.
«Суть експерименту щодо логістичного забезпечення, яке буде проводитися на базі Оперативного командування «Захід» та Повітряного командування «Захід», полягає в передачі управління логістичним забезпеченням на нижчі рівні, тобто, приведення до стандартів НАТО. В результаті ми маємо намір відійти від практики логістичного забезпечення, яка проводиться виключно від центру і до взводу або до солдата на передньому краї», – наголосив генерал-майор Іван Гаврилюк.

Згаданий експеримент буде проведений протягом квітня-липня 2018 року. За його результатами до кінця 2018 року планується внести відповідні організаційно-штатні зміни в оперативних та повітряних командуваннях, а також в інших складових Збройних Сил України. В цей же період має бути розроблена нормативно-правова база з логістичного забезпечення відповідно до стандартів і принципів НАТО та з урахуванням досвіду АТО.

Також планується запровадити систему управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України, як діятиме на трьох рівнях: стратегічному, оперативному та тактичному. Ця система охоплюватиме всі аспекти логістики, від стратегічного планування необхідних ресурсів та запасів до забезпечення повсякденної діяльності та бойового застосування Збройних Сил.

Схожi записи: