За цими книжками вивчатимуть історію боротьби українського народу за свою незалежність

 Березень 6, 2018

5542p_12_p_0001_1У Козятині творчий колектив газети «Народна армія» презентував уже четверте видання книжки «Вклоняємось доземно українському солдату»

5542p_13_p_0001_4Для невеличкого районного містечка, що на Вінниччині, подія, яка відбулася днями, була неординарною. У гості до місцевої громади завітали військові журналісти, герої книжки — наші відважні воїни та артисти Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру ЗС України, які презентували у міському палаці культури четверту збірку творчого колективу Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія» із серії «Вклоняємось доземно українському солдату».

IMG_9309_11Хто вони, захисники України, якими за їхню стійкість та мужність захоплюються багато хто у світі? Яку ціну платять, стримуючи російську агресію? Чому вважається, що день, прожитий на війні, — це щастя? Саме на ці запитання відповідає книжка. В ній — історія боротьби українського народу за свою незалежність, розповіді про важку солдатську роботу на війні, щемливі історії про те, як війна калічить людські долі.

5542p_13_p_0003_6Головними дійовими особами на презентації книжки стали її герої. Це полковник Вадим Дорофєєнко — офіцер у четвертому поколінні, кавалер п’яти бойових орденів, керівник загону «Відродження», який займається пошуком та перепохованням останків воїнів Другої світової війни. Він — сапер, знешкодив тисячі вибухових предметів. А ще — бойовий командир роти 72-ї бригади, яка нещодавно повернулася з району бойових дій, капітан Костянтин Руденко з позивним «Базальт». За рік, який бригада знаходилася в авдіївській промзоні, на шахті «Бутовка» й у Верхньоторецькому, було повернуто 24 квадратні кілометри української території. І Герой України, легендарний «кіборг», танкіст-віртуоз, заступник командира 1-ї окремої танкової бригади підполковник Євген Межевікін із позивним «Адам». За час війни пройшов шлях від командира роти до заступника комбрига. Екіпаж Межевікіна тримав оборону в найгарячіших точках на Сході країни. На рахунку «Адама» п’ять підбитих російських танків

Головний редактор газети «Народна армія», заслужений журналіст України полковник Роман Драпак:

5542p_12_p_0002_3 — Головний висновок російської агресії проти України: держава і народ тільки тоді мають майбутнє, коли здатні себе захистити. І це висновок із усієї нашої історії. Наші офіцери і солдати доводять, що вони хоробрі й умілі воїни. Саме завдяки їм ми маємо тверду віру в те, що Україна вистоїть і утвердить свою незалежність. Ця книжка — це збірка замальовок та нарисів про наших захисників авторства журналістів газети «Народна армія», які багато часу провели з нашими солдатами та офіцерами на передовій і дуже точно зафіксували моменти, події, атмосферу фронтових буднів. Ця книжка в першу чергу адресована нинішній молоді, прийдешнім поколінням. За цією книжкою вони будуть вивчати історію України.

5542p_13_p_0004_7Чому ми вирішили провести презентацію книжки саме в Козятині? З першого року російської агресії проти України громада цього міста та району активно допомагає нашому війську. Тут сформувалася потужна волонтерська організація. Ця громада передала війську 7 автомобілів, понад 200 тонн різноманітних речей, продуктів та медикаментів. Особливо вразив той факт, що школярі міста і району сплели для наших воїнів 900 маскувальних сіток. На жаль, за 4 роки війни не всі українці почали перейматися тим, що відбувається на Сході країни. І те, що робить для фронту місцева громада, надзвичайно важливо. Це, безперечно, надихає наших воїнів, упевненість у тому, що за них дбають і моляться мільйони українців, додає їм сил.

Блаженніший Любомир Гузар казав: «У нас немає поділу між Сходом і Заходом, у нас є поділ між тими, хто любить Україну і хто її не любить». І тому я хочу вам подякувати за велику любов до України, за те, що прищеплюєте молоді любов до всього українського — мови, пісні, традицій, історії, нашого війська… Вважаю, що приклад такої активності козятинської громади на зміцнення війська та держави має пробудити ту частину українців, яка й досі осторонь від подій на Донбасі…

Олена Іванчук, голова громадської організації «Суспільні ініціативи Козятинщини»:

IMG_9334_12— Наша організація створена 2013 року. Тоді ми мали на меті організовувати різні інфраструктурні проекти за участю громадянського суспільства. Але коли розпочався Майдан, ми всі стали його учасниками. У нас сформувалася дуже хороша команда під керівництвом Віктора Заічка, колишнього голови РДА. У травні 2014 року ми розпочали активну волонтерську роботу в інтересах нашого війська. Регулярно возили і возимо до військових частин усе необхідне. До цієї справи долучилися багато мешканців міста та району. З ініціативи Леоніда Цехановського, ми почали виготовляти маскувальні сітки. І якщо потреба в інших наших донорських проектах із налагодженням всебічного забезпечення військ зменшилася, то маскувальні засоби необхідні й донині. Ми працюємо з багатьма військовими частинами та підрозділами, а також із благодійним фондом «Армія SOS». Ми зрозуміли, що наше ядро організації із 40 осіб не в змозі забезпечити масове виготовлення маскувальних засобів, аби задовольнити потреби замовників, тож попросили допомоги у школярів. Спочатку відгукнулися щось із 10 шкіл. Але незабаром до цієї роботи долучилися майже всі школи міста і району. Ми вже відправили у військові частини більше 900 маскувальних сіток і 82 маскувальні костюми для снайперів типу «Гіллі». Ми зрозуміли, що патріотичне виховання дітей — це не говорити, а діяти, залучати їх до таких справ, аби дитина відчула повагу до себе з боку військових. Ми робимо те, що сьогодні армії потрібно, і ми бачимо, що це необхідно і нашим дітям.

IMG_9404_13Розуміємо, що діти мають відчувати вдячність за свою роботу. Одним із найкращих для них подарунків є книжка та зустріч з її героями. У наших школах є всі три попередні видання «Вклоняємось доземно українському солдату». Нам дуже приємно, що серед героїв книжки є й наші земляки. Ми організовували зустріч школярів з мамою військовослужбовця 95-ї бригади Олени Галамайчук, яка стала героєм першого видання. Ми переконані, що наші діти мають спілкуватися зі справжніми героями, мають відчувати повагу суспільства до нашого війська.

5542p_13_p_0002_5Хочу від усієї нашої громади подякувати колективу газети «Народна армія», що пристали на нашу пропозицію провести презентацію книжки саме в нашому місті. «Народоармійці» подарували нам справжнє свято — це і зустріч з цікавими і неординарними військовослужбовцями, і зустріч з українською піснею. Погляньте, обличчя дітей просто світяться від захвату. Чого тільки варті для них автографи в книжці з побажанням миру і добра від її героїв. А спільні фотографування з військовими — добра згадка на довгі роки.

Міський голова Козятина Олександр Пузир:

5542p_13_p_0006_9— За чотири роки наша армія стала сильнішою. Ми це відчуваємо. Ми навчилися захищатись. Ми створюємо щит і меч, але не для того, щоб нападати. Нам боляче від втрат, від пролитої крові героїв, сліз матерів. Книжка про нашу історію пишеться кров’ю наших солдатів і слізьми їхніх матерів. Але така наша українська історія.

IMG_9796_15Для нас, громади Козятина, презентація чергового видання про героїв російсько-української війни — величезна честь і визнання того, що ми все робимо правильно. Вщерть заповнена зала на тисячу місць міського палацу культури — пряме підтвердження цього. Війна триває. Вклоняюся родинам загиблих, військовим, які нас захищають, волонтерам і звичайним людям, які збирають і відправляють на фронт усе необхідне. І дітям, які плетуть сітки, та військовим кореспондентам, які об’єктивно розповідають про фронтові події.

Алла Олександрівна, мама загиблого під Іловайськом 25 серпня 2014 року від кулі снайпера лейтенанта Олександра Лобжина, який служив зв’язківцем у 51-й бригаді:

5542p_13_p_0005_8— Мій син призвався за мобілізацією у квітні 2014 року. Чесний, дуже любив Батьківщину, українську мову, таким я його виховала. Він ще малим прочитав у нашій домашній бібліотеці стареньку, 1917 року видання, книжку про історію України. Відтоді він був упевнений, що вся біда в Україні від Росії. З плином років це його переконання лише зміцнювалося і обростало незаперечними фактами. І тут Росія напала на Крим… Із перших днів російської агресії він сказав мені: «Мамо, якщо я не піду, то хто?».

Материнських сліз не злічити, болю не виміряти, розпачу та гіркоти від втрати рідної дитини не осягнути. Він залишився для мене таким, як я його бачила востаннє. Пам’ять — найцінніший скарб про мого Сашка, який загинув за Україну. Книжка «Вклоняємось доземно українському солдату» — навіки закарбувала пам’ять про наших дітей, чоловіків, батьків, це історія нашої боротьби за волю. На героїчних прикладах відданості присязі, самопожертви, відваги, честі й доблесті, що лягли в основу цих замальовок і нарисів, ми виховуватимемо справжніх патріотів — захисників прийдешніх поколінь.

Олександр ХОЛЯВА, Андрій АГЄЄВ, «Народна армія»

 

Герой України підполковник Євген Межевікін:

IMG_0057_10— Дуже радий, що з таким гарним приводом, а саме з презентацією збірки, завітав до Козятина. Тут живуть мої друзі, побратими, які також виконували завдання в районі проведення АТО. Велика справа, коли друкується така література. Вона не дає забути воїнів, що захищають Батьківщину.

Дуже приємно, що сьогодні у залі багато молоді. Це підтвердження того, що вона знає і цінує те, що роблять воїни на фронті. А значить — у нас є майбутнє. Ви робите велику справу — допомагаєте фронту маскувальними сітками, продуктами тощо. Навіть ваші малюнки і листи — неймовірна підтримка солдатам, які перебувають на передових позиціях. Велика вдячність вам за вашу роботу!

Командир роти 72-ї бригади капітан Костянтин Руденко:

— Коли під час презентації книжки демонструвався відеоролик про війну, впізнав своїх хлопців, а серед них — іще живих і усміхнених тих, кого вже рік немає з нами. Робота, яку виконують військові журналісти, увіковічуючи пам’ять про бійців, дуже потрібна усім нам, а особливо сім’ям, чиїх чоловіків і батьків навічно упокоїла Донбаська земля.

IMG_9510_14Низько вклоняюся громаді міста, волонтерам, дітям і дякую всім вам за те, що допомагаєте солдатам на передовій.

Полковник Вадим Дорофєєнко:

— Для мене велика честь стояти перед вами на цій сцені. Робота, яку ми виконуємо на Сході країни, — це обов’язок кожного чоловіка.

Мене надихнуло те, що в презентованій книжці багато розповідей про фронтове братерство та взаємодопомогу. Пригадалося: коли у 2014 році спрацював фугас і мені залишалося жити 3 секунди, я, не роздумуючи, закрив собою солдата, свого підлеглого, а потім і він мене врятував — виніс до медиків. Ми маємо пам’ятати усіх героїв, усі героїчні вчинки наших солдатів.

Схожi записи: