Українського героя Пхьончхана зустріли на рідній землі

 Лютий 27, 2018

IMG_0224До України повернулися спортсмени, які представляли нашу країну на зимовій Олімпіаді. Головною «зіркою» нашої команди є армієць Олександр Абраменко, який здобув золоту медаль у повітряній акробатиці.

У терміналі міжнародного аеропорту «Бориспіль» цієї ночі панувала неймовірна атмосфера. Рейс із Амстердама чекали десятки вболівальників та журналістів, щоб першими привітати олімпійського чемпіона з фристайлу – єдиного українського медаліста, армійця Олександра Абраменка, котрий разом з рештою українських олімпійців повернувся з південнокорейського Пхьончхана.

Нагадаємо, 18 лютого український армієць Олександр Абраменко здобув золоту медаль в повітряній акробатиці на зимових Олімпійських іграх у Південній Кореї. Це перша за всю історію України олімпійська медаль у фристайлі. Завдяки цьому, хоч і єдиному, успіху на цих Іграх Україна посіла 21-ше місце в медальному заліку.

IMG_0306І ось олімпійці з’являються в терміналі аеропорту. Квіти, фотоспалахи, камери, мікрофони, увага зустрічаючих, перші інтерв’ю олімпійського чемпіона на українській землі.

– Відчуття насправді неймовірні. Не вірилося, що це буде «золото». Це найвищий щабель для спортсмена. Мій стрибок був найкращим у житті, — поділився враженнями  чемпіон.  – Я хотів би, щоб моя золота медаль стала поштовхом для того, щоб у нас відновили базу з фристайлу, аби молоде покоління могло тренуватися, і мені була гідна зміна в майбутньому, — сказав Олександр Абраменко.

IMG_0579Його тренер Енвер Аблаєвне висловив гордість за свого підопічного.

– Я дуже гордий, що вдалося здобути медаль для України. Тому що раніше Україна постачала спортсменів іншим країнам, і нарешті українці здобувають золото у фристайлі, — сказав він.

У Миколаєві на Олександра Абраменко чекають батьки, котрі не змогли приїхати до Києва.  За олімпійську перемогу чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко отримає державну нагороду у розмірі $125 000 доларів у гривневому еквіваленті. Про це повідомив міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Олександр Абраменко розповів, що одна з його лиж поповнила експозицію Олімпійського музею в Лозанні:

– Я віддав у Лозанну одну зі своїх переможних лиж. До речі, вона була українського виробництва. Хай знають, що в нас також виготовляють гідні речі.

Ярослав МЕЛЬНИЧУК, «Народна армія»

Схожi записи: