На будівництво й ремонт об’єктів Збройних Сил цьогоріч надано рекордний фінансовий ресурс — понад 4 млрд грн

 Лютий 14, 2018

5539p_08_img_0003_1За ці кошти планують відновити й побудувати 756 військових об’єктів

2018 року реалізується велика програма з реконструкції, відновлення та будівництва житлових комплексів, казарм та об’єктів інфраструктури військових частин. Про те, як це завдання виконують, під час брифінгу в Міністерстві оборони розповів заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України полковник Олександр Чергінець

5539p_08_img_0002Передусім ішлося про бюджет, наданий цьогоріч на капітальне будівництво та ремонт будівель. Зокрема було зазначено, що фінансування робіт відбувається в трьох напрямках. 3,01 млрд грн за загальним фондом Міністерства оборони України сплановано на будівництво, реконструкцію й капітальний ремонт військових об’єктів і будівництво казарм поліпшеного планування для військовослужбовців за контрактом. 1 млрд грн за спеціальним фондом за рахунок коштів, які надійшли в Міністерство оборони України від реалізації конфіскованого майна, — на будівництво казарм поліпшеного планування для військовослужбовців за контрактом. Іще 59,65 млн грн за загальним фондом оборонного відомства передбачено за окремою програмою для переобладнання будівель під спеціально пристосовані казарми для військовослужбовців за контрактом.

— За рахунок коштів у сумі 4,07 млрд грн 2018 року Міністерство оборони України планує відновити й побудувати 756 військових об’єктів. Зокрема за 2,63 млрд грн буде зведено 184 житлові комплекси для розміщення 23 тисяч військовослужбовців військової служби за контрактом. Будівництво відбуватиметься на територіях військових містечок майже по всій території України — у 21 області, — сказав заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України полковник Олександр Чергінець.

За його словами, на будівництво табірних містечок, розвиток інфраструктури Військово-Морських Сил і Сил спеціальних операцій ЗС України надано 739,6 млн грн. Зокрема 115,8 млн грн — на зведення на території військового містечка в селі Черкаському Дніпропетровської області табірного містечка для військових частин, які відновлюють боєздатність. Тут будують п’ять казарм, комплексну будівлю штаб-казарми, фізкультурно-оздоровчий комплекс, проводять відповідні інженерні мережі. 290,7 млн грн — на будівництво табірного містечка для розміщення бригади в польовому таборі на Широкому Лані. Уже завершуються роботи зі зведення 11 казарм, їдальні, КПП, зовнішнього електропостачання, об’єктів інженерного забезпечення (свердловини, очисні споруди, котельня, інженерні мережі тепло-, електро- й водопостачання та каналізації) і благоустрою території. У плані — роботи з будівництва штабу й центру відпочинку, а також резервних мереж електропостачання. 123,5 млн грн спрямовано на будівництво трьох казарм, гуртожитку, їдальні, медпункту, фізично-оздоровчого комплексу, а також реконструкцію об’єктів інженерного забезпечення та благоустрій території у військовому містечку Дачне-2. На розвиток інфраструктури ВМС Збройних Сил України заплановано 133,3 млн грн. У Бердичеві цього року планують завершити будівництво Навчального центру Сил спеціальних операцій ЗС України, на що передбачено 76,3 млн грн.

5539p_08_img_0001Окрім цього, 2018 року буде здійснено капітальний ремонт 52 їдалень у 51 військовій частині. На ці роботи, які включають у себе, зокрема, і встановлення сучасного обладнання продовольчої служби, надано 355,4 млн грн.

Іще 277,8 млн грн надано на об’єкти військових частин, сформовані протягом 2014–2017 років, військово-медичні заклади та об’єкти фізичної підготовки й спорту.

На заходи з переобладнання казарм за загальним фондом спрямовано 59,65 млн грн. За рахунок цих асигнувань планують реконструкцію восьми казарм на 1467 ліжко-місць. Протягом року буде введено в експлуатацію чотири казарми, що дасть змогу розмістити 489 військовослужбовців за контрактом у містах Одесі (347 ліжко-місць), Очакові (64), Василькові (36), с. Селещині Полтавської області (42). Крім цього, у плані — заходи з розроблення проектної документації та виконання першої черги ремонтно-будівельних робіт іще стосовно чотирьох казарм загальною місткістю 978 ліжко-місць із терміном введення їх в експлуатацію 2019 року.

— Фінансування Міністерства оборони на заходи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів динамічно зростає щороку, що дає змогу суттєво розвивати інфраструктуру військових містечок. Цьогоріч порівняно з 2017 роком асигнування збільшено майже в п’ять раз. А якщо порівняти його з фінансуванням 2014 року, то матимемо зростання майже в 30 разів, із 136,82 млн грн до 4,07 млрд грн, — підсумував полковник Олександр Чергінець.

Руслан ТКАЧУК, «Народна армія»

Схожi записи: