Ірина Геращенко розповіла, як тривають пошуки загиблих на Донбасі

 Лютий 13, 2018

77nПерший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла, як військові, експерти, пошуковики разом з групою кінологів і спеціально навченою собакою шукають тіла загиблих на Донбасі. Зокрема, вона показала, як пройшли пошукові роботи на місці за селом Спірне на Луганщині. Повідомляє Ірина Геращенко на сторінці Facebook.

«Влітку 2014 під час важких боїв за Лисичанськ тут проходила дорога смерті, й наші військові понесли чи не перші важкі втрати…. Але й наші воїни тоді дали чортів банді дрьомова і так званому батальйону «Призрак». Місцеві жітелі звільнених селищ тоді прикопували й ховали тіла. Зараз тут ведуться пошукові роботи. В надважких погодніх умовах, навіть при мінусовій роботі військові, експерти, пошуковики разом з групою кінологів і спеціально навченою собакою шукають тіла загиблих…»,— написала Геращенко.

За її словами, координує цю роботу відділ пошукової роботи управління цивільно війсткового співробітництва ЗСУ. Їхнє основне завдання—пошук зниклих безвісти, есгумація останків та транспортування загиблих до місць проведення експертизи і поховання.

777_nНардеп пояснила: спочатку йде опитувальна робота і люди, які беруть участь у пошукоих роботах намагаються знайти будь-яку інформацію про можливі місця поховання загиблих, розпитують місцевих жителів.

«Як є якийсь сигнал чи інформація, територія перевіряється на вибухонебезпечні предмети й починається найскладніше – пошук останків. Собака на ім’я Спаркі (єдина в своїй важкій і важливій роботі) риє землю, і ось вона завмерла, лягла – це сигнал людям, що далі можуть бути останки, далі працюють експерти»,—написала Геращенко.

7777

Вона зазначила, що минулого року українські пошукові бригади у складі представників Міноборони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, судмедекспертів і кінологів, цивільних представників громадських пошукових організацій, відпрацювали 15 місць, 4 з яких – в «сірій зоні».

Минулого року вдалося ідентифікувати 71 особу, серед них—і цивільні, і військові. 18 тіл передано ОРДЛО.

 

 

Схожi записи: