Американський аналітик: “США може допомогти Україні не лише Javelin”

 Лютий 12, 2018

джавелінг jpgВійськова допомога США Україні не повинна обмежуватися наданням переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin. Про це у статті на сайті Second Line of Defenseу написав старший дослідник аналітичного центру American Foreign Policy Council Стівен Бланк.

“Хоча США наприкінці 2017 року оголосили про передачу Україні протитанкових ракет Javelin, ніхто не повинен думати, що цієї угоди достатньо, або на цьому припиняться оборонні зв’язки США з Україною. Ці відносини тільки починаються, і в інтересах обох сторін необхідно йти далі”, – йдеться у матеріалі.

На думку автора, немає жодних підстав вважати, що самого лише відправлення ракет Javelin, які ще мають прибути до України, достатньо, щоб засвідчити серйозні наміри США та переконати Путіна вивести війська з України.

Експерт вважає, що Україна все ще відчуває серйозну потребу в засобах військового спостереження та збору інформації, засобах радіоелектронної боротьби для протидії російським безпілотникам та розвідці. Крім того, Україні також необхідно відбудувати свої військово-морські сили.

Дослідник зазначає, що Україна могла б надати підтримку НАТО у вигляді транспортних засобів.

“Наприклад, НАТО могло б використати українські транспортні засоби для швидкого перекидання сил із Заходу до Центральної Європи та Польщі, Балтійських країн чи Балкан… Такий крок сприяв би і НАТО, і Києву, та став би дуже очевидним політичним сигналом Москві”, – вважає Бланк.

Схожi записи: