Командування штабу АТО посилює профілактичну роботу з протипожежної безпеки

 Лютий 4, 2018

UKR_6252

На Донеччині, проведено інструкторське методичне заняття з питань організації пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення в бліндажах взводних і ротних  опорних пунктів.

У заході взяли участь офіцери командування штабу АТО, начальники служб пожежної безпеки підрозділів і з’єднань, що залучені для виконання завдань в районі Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, а також військовослужбовці місцевого гарнізону.

UKR_6307

Як зазначив заступник керівника АТО генерал-майор Олег Гуляк, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж в холодну пору року.

– Закликаю командирів усіх рівнів посилити проведення профілактичної роботи серед підлеглих. Зокрема, протягом зимового періоду у підпорядкованих підрозділах активно проводити інформаційно-роз’яснювальні бесіди серед військовослужбовців щодо питань експлуатації пічного опалення, – наголосив генерал-майор Олег Гуляк.

За словами начальника групи пожежної безпеки штабу АТО полковника Олексія Романюка, небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за все пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці або металевих корпусах тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин. Виходячи з того, перед початком опалювального сезону печі та інші опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані. За станом технічного стану печей має бути організовано постійний та періодичний контроль. Топлення печей повинно проводитися призначеними особами, які пройшли протипожежний інструктаж.

UKR_6224

Загалом під час заняття висвітлено головні проблемні питання та відповідно до цього визначено першочергові заходи щодо забезпечення пожежної безпеки в бліндажах на «нулі». Підбиваючи підсумки, присутні погодили алгоритм дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

На завершення заходу відбулось практичне відпрацювання гасіння умовної пожежі в бліндажі з залученням позаштатного пожежного підрозділу.

 Євгеній СИЛКІН

UKR_6239

UKR_6230

UKR_6221

UKR_6292

Схожi записи: