На Вінниччині 60 колишніх вояків на 8 гектарах землі організували садівничий кооператив

 Січень 26, 2018

Станом на кінець 2017 року у Вінницькій області було виділено у власність учасникам АТО 6911 земельних ділянок. Із них 1383 — для садівництва й 5528 — для ведення селянського господарства. Ці цифри свідчать про те, що найбільшу популярність у користувачів мають великі ділянки розміром до 2 га. Логіка проста: набагато легше передати велику ділянку в оренду, якщо немає змоги обробляти її самотужки.

Україною шириться практика об’єднання власників земельних ділянок у різноманітні кооперативи. Одним із прикладів такої взаємодії є створення садівничого кооперативу членів громадської організації «Об’єднання учасників АТО» смт Піщанка, що на Вінниччині.

— Здебільшого хлопцям у селах не треба 12 соток землі, які можна отримати для садівництва. У кожного біля хати є і город, і садок. А вільні ділянки найчастіше розташовані далеко за межами населеного пункту, дістатися до них важко, — пояснює голова громадської організації Юрій Стафійчук. — Іще 2016 року виникла ідея знайти один великий масив землі, і 60 членів нашої спілки почали оформляти право власності на свою ділянку для садівництва.

Таким чином учасники АТО організували садівничий кооператив і стали власниками ділянки в майже 8 га. Ця земля — колишній садок, який іще потрібно довести до ладу, адже треба закінчити роботи з викорчовування старих дерев, потім переорати землю. Поодинці атовці не мають достатньо коштів, аби впоратися із цим. А в складчину піщанці назбирали 60 тис. грн. Кажуть, цього буде достатньо, щоб підготувати ділянку під засів чи висадку будь-яких культур.

— Є підприємець, який хоче взяти нашу землю в оренду, — продовжує Юрій Стафійчук. — Він планує вирощувати тут смородину. Є ще один позитивний момент такої співпраці. Ділянка розташована посеред поля, далеченько від населених пунктів, тому майбутній орендар готовий узяти для її постійної охорони шістьох наших хлопців. На додачу будуть іще сезонні роботи. Це допоможе працевлаштувати людей.

Оксана УРЕТІЙ

Схожi записи: