Визначені пріоритети державного оборонного замовлення на 2018 рік

 Січень 24, 2018

5536_p_01_img_0001Серед них: забезпечення війська сучасною ракетною  та бронетанковою технікою; засобами радіоелектронної боротьби, протиповітряної оборони; БпЛА, антиснайперськими системами тощо

Рада національної безпеки і оборони України розглянула та схвалила «Основні показники Державного оборонного замовлення на 2018–2020 роки»

Представлений на розгляд РНБО України проект основних показників Державного оборонного замовлення на 2018–2020 роки базується на фінансовому ресурсі, визначеному у Державному бюджеті України на цей рік, та показниках наступних двох років, передбачених Основними напрямами бюджетної політики на 2018–2020 роки.

З 2017 року запрацювала трирічна система Державного оборонного замовлення, що дозволило державним замовникам і виконавцям ДОЗ більш чітко планувати свою роботу та ресурси, повідомляє сайт РНБО України.

5536_p_06_img_0002_1За результатами виконання Державного оборонного замовлення у 2017 році до Збройних Сил України поставлено майже 2,5 тисячі зразків озброєння, військової техніки та спеціальних виробів та понад 27 тисяч ракет і боєприпасів.

Пріоритетними напрямами державного оборонного замовлення у 2018 році має стати забезпечення Збройних Сил України сучасною ракетною та бронетанковою технікою; засобами радіоелектронної боротьби, протиповітряної оборони; безпілотними авіаційними комплексами та антиснайперськими системами тощо.

«Наш ОПК вже спроможний забезпечити виконання складних та масштабних програм», — наголосив Секретар РНБО України Олександр Турчинов, повідомивши, що в поточному році заплановано збільшення фінансування Державного оборонного замовлення до рівня 21,3 мільярда гривень, що на 37% більше, ніж у 2017 році.

«Нам треба вжити всіх можливих заходів для того, щоб кожна гривня спрацювала на підвищення рівня оснащення українського війська новітніми зразками озброєння та військової техніки», — наголосив він.

 

5536_p_06_img_0003Петро ПОРОШЕНКО:

«В оборонному замовленні цього року в чотири рази збільшується кількість протитанкових комплексів»

«Друга пріоритетна позиція (у державному оборонному замовленні. — Ред.) — це засоби радіоелектронної боротьби. У нас має бути можливість захистити українські позиції від ворожих безпілотних літальних апаратів і забезпечити радіоелектронну підтримку діяльності наших військ», — підкреслив Президент України під час обговорення державного оборонного замовлення на 2018 рік.

Петро Порошенко наголосив, що в державному оборонному замовленні втричі збільшено витрати на закупівлю найсучасніших засобів радіоелектронної боротьби як українського, так й іноземного виробництва, повідомляє сайт глави держави.

Президент зазначив: «Дуже ефективно напрацьовано технологію використання безпілотних літальних апаратів, координацію з нашими системами артилерії та розвідки. І кількість БпЛА у нас буде збільшено в 4,5 раза». Він додав, що цей напрямок також серед пріоритетних.

«Можу наголосити, що забезпечення антиснайперськими комплексами буде збільшено в 10 разів», — повідомив глава держави.

Петро Порошенко нагадав про дуже вдалі випробування ракетного комплексу «Вільха» й наголосив, що поставлено завдання, щоб 2018 року було завершено процес випробувань і розпочато виробництво «Вільхи» для того, щоб суттєво підвищити і точність, і відстань, на яку може бути завдано ударів.

 

Схожi записи: