У складі олімпійської збірної України — семеро армійців

Січень 24, 2018

5536_p_20_img_0001З 9 по 25 лютого 2018 року в південнокорейському місті Пхьончхані відбудуться ХХІІІ зимові Олімпійські ігри. У змаганнях візьмуть участь близько 3000 атлетів з 84 країн. Загалом буде розіграно 102 комплекти нагород у 15 видах спорту

23 січня в Національній філармонії України відбулась урочиста церемонія проводів олімпійської збірної команди України на Ігри в Південній Кореї, презентація поштової марки на честь Олімпіади та було представлено екіпірування спортсменів на майбутній олімпійський старт. Новий принт зимової олімпійської колекції «Золоте колосся» є абстрактним відображенням національного символу України — жовтого пшеничного поля на блакитному тлі — символу родючості та багатства нашої землі.

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко передав прапор України олімпійським чемпіонкам-біатлоністкам сестрам Віті та Валентині Семеренкам.

Як зазначив Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, станом на 23 січня 32 спортсмени представлятимуть Україну на Олімпіаді-2018 у таких видах спорту: біатлон, скелетон, санний спорт, фігурне катання, гірськолижний спорт, лижні гонки, фристайл, лижне двоборство та сноубординг. Остаточний список учасників Олімпіади буде затверджено 30 січня.

Серед українських олімпійців семеро представників Збройних Сил України: Сергій Семенов, Артем Прима, Артем Тищенко, Юлія Джима, Ірина Варвинець (усі — біатлон), Олександр Абраменко (фристайл), Аннамарі Данча (сноубординг).

Президент України Петро Порошенко:

«Сьогодні ми проводжаємо українську збірну на XXIII зимові Олімпійські ігри 2018 року в Пхьончхань.

Для кожного спортсмена здобути право представляти свою країну на Олімпіаді — це вже перемога.

Бажаємо нашим хлопцям та дівчатам показати свій найкращий результат. Тримаймо кулаки за нашу команду!»

5536_p_20_img_0002Старший сержант Юлія Джима — заслужений майстер спорту України, чемпіонка Олімпійських ігор, срібна призерка чемпіонату світу, переможниця та призерка етапів Кубка світу з біатлону, чотириразова чемпіонка Європи в естафеті, призерка Кубка Європи з біатлону. В біатлон Юлю привів батько Валентин Іванович, український біатлоніст, який і сам брав участь у зимовій Олімпіаді 1994 року в Ліллехаммері. У збірній України Юлія дебютувала в сезоні 2011-2012, у її складі брала участь у змаганнях Кубка світу з біатлону, який проводився в місті Обергоф. Тоді Юля посіла 34-те місце в спринті.

5536_p_20_img_0003Старший сержант Ірина Варвинець — триразова призерка чемпіонатів світу серед юніорів, чемпіонка Європи серед юніорів, чемпіонка та призерка чемпіонатів Європи, дворазова призерка зимової Універсіади, учасниця та призерка етапів Кубка світу з біатлону.

В одному зі своїх інтерв’ю Ірина говорить про себе: «Мої батьки — сільські трударі. У школі я фізкультурою не дуже захоплювалася, щоправда, на змаганнях з легкоатлетичного кросу здобувала нагороди. Це помітив директор обласної СДЮШОР із лижного спорту Віталій Паршуков і запропонував спробувати сили в снігових перегонах. Мені сподобалося, і я почала серйозно тренуватися. За порівняно короткий час зійшла на всеукраїнський п’єдестал пошани у Ворохті на змаганнях серед сільських школярів. Після цього успіху тренер 2007 року привів до знаного біатлонного фахівця Миколи Зоца на «оглядини». Відтоді, пройшовши складні щаблі юнацьких, юніорських і молодіжних стартів і завдяки зусиллям Миколи і Жанни Зоців, я стала членом національної збірної».

5536_p_20_img_0004Старший сержант Артем Тищенко — призер чемпіонатів Європи та світу з біатлону серед юніорів. Срібний призер дорослого чемпіонату Європи з біатлону в естафеті.

У розіграші Кубка світу Артем дебютував 17 січня 2014 року у спринті в італійському місті Антхольці. Тоді він посів лише 90-те місце. За рік Тищенко вперше зійшов на п’єдестал цих змагань — 6 лютого 2015 року в чеському Нове Место-на-Мораві він виборов  3-тє місце в суперміксі. По завершенні сезону 2014–2015 Артем Тищенко був визнаний Міжнародним союзом біатлоністів найкращим новачком 2015 року.

5536_p_20_img_0006Сергій Семенов

Лідер збірної чоловічої команди України з біатлону армієць Сергій Семенов в особистому заліку гонок етапів Кубка світу цього сезону в Естерсунді та Хохфільцене лише один раз потрапив до топ-30. В інших гонках результати — за межами 50 кращих. Звичайно, грудневими стартами Сергій не був задоволений.

«Хоча й не планував наприкінці грудня вихід на максимальні кондиції, але такого провалу не очікував», — зізнався спортсмен.

12 січня в Рупольдингу, де Сергій біг другий етап естафетної гонки, наша команда посіла лише 15-те місце.

«Швидше йти не міг, продемонстрував усе, на що здатний, — прокоментував Семенов свій виступ в естафеті. — А от своєю стрільбою задоволений. Утім є відчуття, що лише починаю сезон».

Проте Сергій пропустив спринтерську гонку Кубка світу на 10 кілометрів і готувався за спеціальною програмою. Контрольним стартом для нього має стати гонка на чемпіонаті Європи, який проводиться цими днями в Риднау.

5536_p_20_img_0008Артем Прима

Біатлоніст Артем Прима виступить на Олімпійських іграх уперше. Найгучніша на сьогодні його перемога — золота медаль чемпіонату Європи 2011 року, що проводився в Італії. Тоді армійському спортсмену не було рівних в індивідуальній гонці на 20 км. Того ж року він також став триразовим чемпіоном Універсіади, вигравши спринтерську гонку, гонку із масовим стартом та змішану естафетну гонку у складі збірної України.

В нинішньому сезоні Кубка світу у грудні Артем був 23-м в індивідуальній гонці першого етапу в Эстерсунді. А в гонці переслідування Прима здійснив справжній прорив із 50-го місця на 24-те.

За словами тренера чоловічої команди України Юрая Санітри, фізична готовність Артема Прими до олімпійських стартів не викликає занепокоєння. У дні, що залишилися до вирішальних стартів, армійцю слід ще попрацювати над стрільбою.

5536_p_20_img_0005Олександр Абраменко

Для найкращого фристайліста України, переможця Кубка світу-2016 у лижній акробатиці, працівника Збройних Сил України Олександра Абраменка Олімпіада в Пхьончхані стане четвертою за кар’єру. Попередній сезон він пропустив через травму, але повернувся і в минулі вихідні виборов «срібло» на етапі Кубка світу в американському Лейк-Плесіді.

За словами армійця, після отримання травми в нього були проблеми з поверненням фізичної форми. Півроку після операції Олександр взагалі нічого не міг робити і тільки у квітні приступив до фізичних навантажень.

Потенційними суперниками Олександр вважає десятьох спортсменів, серед яких вирізняються китайці Цзя Цзунян і Ці Гуанпу.

«У мене є стрибки найвищої складності, які дозволяють мені поборотися за нагороди Олімпіади», — впевнений Олександр Абраменко.

5536_p_20_img_0007Аннамарі Данча

Майстер спорту міжнародного класу зі сноубордингу, працівник Збройних Сил України Аннамарі Данча, більш відома під своїм дівочим прізвищем Чундак, втретє в своїй кар’єрі виборола право виступати на зимовій Олімпіаді. 8 років тому у Ванкувері вона посіла 16-те місце, а в Сочі 2014 року була 21-ю.

Сноуборд з дитинства став для Аннамарі не просто супутником гарного настрою та здоров’я. Любов до нього дівчині прищепила мати Марія Олександрівна Чундак, яка є її тренером. Згодом до занять долучилась і молодша сестра спортсменки Олександра.

Аннамарі готувалася до зимових Ігор не лише на зборах в Австрії, а й на трасі у Великоберезнянському районі свого рідного Закарпаття.

Після виступу на попередній Олімпіаді спортсменка встигла стати мамою. Свою дочку і вважає головним вболівальником.