В Краматорську вшанували пам’яті захисників Донецького аеропорту

 Січень 21, 2018

IMG_9458_495x330

У Краматорську на базі окремої аеромобільної бригади відбулося відкриття пам’ятник загиблим захисникам України.

21 січня минає три роки, відколи українські військові залишили Донецький аеропорт імені Сергія Прокоф’єва. Тоді, внаслідок підриву та руйнування перекриттів нового терміналу ДАП, наші захисники не мали змоги продовжувати захищати позиції, які контролювали впродовж 242 днів. Донецький аеропорт став символом стійкості, а його захисників стали називати кіборгами за те, що довгі місяці тримали оборону в оточенні противника.

IMG_9403_495x330

– Вкотре ми відзначаємо мужність і героїзм тих, хто залишився в ДАПі назавжди, хто пройшов через тортури та жахіття полону, хто залишився в живих та вийшов із понівечених споруд аеропорту, – сказав керівник Антитерористичної операції генерал-лейтенант Михайло Забродський. Ми продемонстрували Україні, світу та навіть противнику якщо того буде вимагати бойова обстановка  – саме так буде оборонятися будь-яка будівля або квартал у будь-якому без винятку населеному пункті чи регіоні нашої держави.

IMG_9492_490x321

Як зазначив генерал-лейтенант Михайло Забродський, звертаючись до воїнів-десантників, повз пам’ятник, якій сьогодні відкрито військовослужбовці гарнізону будуть проходити кожного дня. Біля нього вони будуть складати присягу, заступати на бойове чергування та уходити на виконання бойових завдань. Сема тому він буде добрим нагадуванням про велич духу українського солдату зразка початку ХХІ сторіччя. Та добрим нагадуванням про те, що життя людини, що обрала професію військового на превеликий жаль набагато складніше ніж пишуть у книжках і показують у фільмах.

IMG_9529_490x327 (1)

– Оборона донецького аеропорту є одним з надважких періодів як для нашої бригади так і для Збройних Сил України в цілому, – зазначив командир окремої аеромобільної бригади полковник Євген Мойсюк. У запеклих боях за кожен метр української землі військовослужбовці наших батальйонів та інших братніх військових частин показали стійкість, незламність, героїзм і високий патріотизм. Пам’ятник, який ми сьогодні відкрили символізує мужність, відвагу та самопожертву тих українських військовослужбовців, хто загинув у боях з окупантом за нашу країну.

IMG_9488_495x330

За словами полковника Мойсюка, на пам’ятнику Захисникам України зображений військовослужбовець 90- го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова старшина Максим Рідзаніч, якій загинув після виходу з Донецького аеропорту біля селища Водяне, прикриваючи відхід своєї групи з пожежного депо летовища. Військовий отримав кілько кульових поранень не сумісних з життям.

IMG_9501_490x327

IMG_9513_490x327

IMG_9551_490x327

Євгеній Силкін

Схожi записи: