Необхідно, щоб у світі більше знали про Україну

 Січень 12, 2018

5534_p_15_img_0001Сьогодні відбуваються серйозні зрушення у сприйнятті європейськими експертами ситуації, яка виникла в інформаційному просторі, зокрема в контексті українсько-російського конфлікту

Насправді Росія розпочала інформаційну війну проти України задовго до початку бойових дій на Донбасі. В її основу покладено поширення недостовірної, неповної, упередженої інформації про Україну, маніпулювання суспільною свідомістю як громадян України, так і інших країн, пропаганда війни, національної та релігійної ворожнечі. Просто, як стверджують експерти, раніше вона була латентною (замаскованою), а з початком антитерористичної операції на Сході України стала відкритою

Важливим є те, що і в Європі вже зрозуміли, що російській пропаганді потрібно протидіяти. Так, заступник міністра закордонних справ Польщі нещодавно заявив, що орган влади на кшталт Міністерства інформаційної політики України має бути створений у кожній європейській країні.

Під час нещодавньої прес-конференції, на якій йшлося про підсумки роботи в інформаційному просторі за минулий рік, заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін відзначив серйозні зрушення у сприйнятті європейськими експертами ситуації, яка виникла в інформаційному просторі, зокрема в контексті українсько-російського конфлікту, інформаційної агресії. Уже об’єктивно на дуже багатьох європейських майданчиках сприймаються стратегічні комунікації як інструмент протидії інформаційній агресії Російської Федерації.

Своєю чергою Міністр інформаційної політики України Юрій Стець зазначив, що важливим кроком було підписання Президентом Доктрини інформаційної безпеки України. Цей документ чітко вказує на загрози, ризики і на конкретну країну — Російську Федерацію. Нині ця доктрина реалізовується, але розголошувати її не можна, бо на 80% документа стоїть гриф «Для службового користування».

Доктрина визначає принципи формування і реалізації державної інформаційної політики, насамперед щодо протидії руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах розв’язаної нею гібридної війни. Документ також визначає національні інтереси України в інформаційній сфері, загрози для їхньої реалізації, напрями і пріоритети державної політики в інформаційній сфері.

Окрім цього, заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова розповіла, що сьогодні важливу роль у гарантуванні інформаційної безпеки України відіграє кіно. Не є секретом, що одним з найефективніших інструментів впливу на свідомість та ідентичність людини є кіно, художні та документальні стрічки. Без потужної вітчизняної кіноіндустрії інформаційної безпеки не буде. Тож Міністерство інформаційної політики є одним з активних адвокатів підтримки саме українського кіно.

У цьому контексті вона зазначила, що цього року українці зможуть ознайомитися з циклом передач «Люди українського Донбасу», відзнятих 2017 року. Крім того, з режисером стрічки «Кіборги» Ахтемом Сейтаблаєвим обговорюється можливість створення серіалу на військову тематику. До речі, протягом минулого року вийшло 40 українських стрічок.

Цього року заплановано збільшити кількість роликів про Україну, що демонструються на світових каналах та інтернет-ресурсах. На фінальній стадії формування бренд-бука України.

— Нині ролики про Україну «крутять» на телеканалі CNN. На цей рік ми плануємо збільшити кількість роликів і на інтернет-ресурсах, і в інформаційних медіа, і в соцмедіа, зокрема й на світових телеканалах. Тож про Україну в світі знатимуть ще більше, — додав Міністр інформаційної політики Юрій Стець.

Також Еміне Джапарова розповіла про інформаційну реінтеграцію Донбасу. За її словами, згідно з опитуванням, понад 40% жителів непідконтрольних Україні територій вважають, що в Україні йде громадянська війна, а 26,6% опитаних упевнені, що саме Київ зриває Мінські домовленості.

Серед головних проблем, які потребують розв’язання в контексті стану інформаційного простору в Донецькій області, експерти зазначають: покриття українським телерадіомовленням непідконтрольних територій Донецької області; усунення «білих плям» на підконтрольній території Донецької області; нейтралізація мовлення заборонених телеканалів із боку непідконтрольних територій; створення належного контенту для жителів підконтрольних та непідконтрольних територій.

Роман ВУС

Схожi записи: