Десантник без кісток у руці мріє міцно обіймати дружину обома руками

 Січень 12, 2018

5534_p_11_img_0002_1Ветеран АТО до бойових дій на Сході країни працював викладачем народних танців. Добре знається на бойовому гопаку. Залюбки опановував нові професії. Тому він ще й зварювальник, і трохи коваль

Заповітна мрія Володимира Шевріна — станцювати вальс, обіймаючи дружину обома руками. На жаль, складне поранення руки не дозволяє чоловіку втілити цей задум у життя. На перший погляд, рука у чоловіка наче й на місці, а от кісток у ній майже немає

Володимир добровільно пішов на фронт ще на початку війни. Бойові друзі знають його під позивним «Таксист».

З весни 2014 року служив у батальйоні «Дніпро-1», згодом підписав контракт із ЗС України. На посаді механіка-водія БМП проходив військову службу у 25-й бригаді. Він пройшов багато гарячих точок району АТО.

Важке поранення Володимир отримав у березні 2017 року неподалік від Горлівки.

— Під час виконання бойового завдання нашу групу накрила ворожа 120-міліметрова міна. Що було далі — не пам’ятаю. Коли прийшов до тями, то здивувався, що взагалі залишився живим, — згадує десантник.

Тоді майже весь удар прийшовся на «Таксиста» — він отримав багато небезпечних для життя осколкових поранень по всьому тілу. Постраждали обличчя, грудна клітка, черевна порожнина, але найбільше — права рука.

У військових шпиталях захиснику врятували життя, а от з рукою — великі проблеми… Дефекти променевої та ліктьової кісток становлять понад 10 см. Поки що державна медицина не володіє методами, аби повністю їх відновити. Крім того, у кістках розвинувся остеомієліт, який збільшує дефект кісткової тканини і згодом може призвести до втрати руки.

Ортопед-травматолог Володимир Оксимець розповів військовому, що відірвану частину кістки можна виростити та імплантувати. Після огляду в одному з приватних медичних центрів лікарі дали надію на відновлення кісток руки за допомогою біотехнологій.

Волонтери і журналісти, які добре знають «Таксиста», звернулися по допомогу до Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project, в рамках якого діє проект «Біотех-реабілітація поранених». З пожертв благодійників на цей проект оплачується лікування захисників країни.

Позаяк у Володимира Шевріна фактично немає кісток у правій руці, то в лабораторії проекту «Біотех» із його власних стовбурових клітин вирощують два кісткові матрикси завдовжки понад 10 см для подальшої трансплантації. Вони з часом сполучать розбиті кістки. Ця новітня технологія дозволяє уникнути ампутації.

Тож реконструктивно-відновне лікування із застосуванням клітинних технологій допоможе бійцю подолати остеомієліт, відновити цілісність кісток, а згодом максимально повернути функції руки.

— Повний курс відновлення Володимира обійдеться у понад 600 тисяч гривень. Значну частину коштів уже зібрано. Допомогли друзі, волонтерські організації, побратими. Держава не фінансує такі методи лікування, тож дуже часто хлопцям з важкими травмами не залишається нічого іншого, окрім ампутації, протезів та довічного каліцтва. І саме тому сплачувати за лікування можливо тільки коштом благодійників. Кожна гривня, кожен внесок у межах проекту «Біотех-реабілітація поранених» дають Володимиру та іншим пораненим захисникам надію на одужання та повноцінне життя, — говорить координатор центру волонтерів People’s Project Максим Рябоконь.

Десантника повсякчас підтримує дружина Олеся, з якою вони разом більше трьох складних років війни.

Оксана КАРПЕНКО

Схожi записи: