Найяскравіші перемоги армійських спортсменів 2017 року

 Січень 8, 2018

2017-го спортсмени Збройних Сил України взяли участь у 204 міжнародних змаганнях, де здобули 89 золотих, 76 срібних та 69 бронзових медалей. А у 118 всеукраїнських змаганнях брали участь 816 армійців, які вибороли 383 золоті, 290 срібних та 197 бронзових нагород

5533_p_22_img_0002Старший солдат Юлія Левченко — на чемпіонаті світу з легкої атлетики в секторі стрибків у висоту в Лондоні виборола срібну нагороду, покращивши особисте досягнення до 2 м 1 см. На молодіжному чемпіонаті Європи вона здобула золоту медаль, на «дорослому» чемпіонаті Європи у приміщенні — «бронзу». На щорічній церемонії нагородження найкращих легкоатлетів Європи ЕА GoldenTracks спортсменка перемогла в номінації «Зірка, що сходить». Також Юлію визнали найкращою легкоатлеткою України 2017 року.

5533_p_22_img_0003Старший сержант Ілля Кваша став чемпіоном Європи зі стрибків з метрового трампліна та здобув «срібло» у стрибках із триметрового трампліна. На чемпіонаті світу армієць отримав бронзову нагороду в синхронних стрибках із триметрового трампліна.

 

 

5533_p_22_img_0004Старшина Олена Кривицька на світовій першості з фехтування виборола «бронзу» в індивідуальних змаганнях та перемогла на чемпіонаті світу серед військовослужбовців.

 

 

5533_p_22_img_0005Молодший лейтенант Олег Верняєв став срібним призером у вправах на брусах на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики, здобув дві золоті та одну срібну нагороди на чемпіонаті Європи (багатоборство, вправи на брусах), також він — бронзовий призер чемпіонату Європи (опорний стрибок), переможець загального заліку Кубка світу.

 

 

5533_p_22_img_0007Солдат Андрій Яценко — бронзовий призер чемпіонату світу з вільної боротьби, також виборов «бронзу» чемпіонату Європи серед молоді до 23 років.

 

 

5533_p_22_img_0009Молодший сержант Юлія Джима — срібна призерка чемпіонату світу з біатлону (естафета), чемпіонка Європи (спринт), срібна (гонка переслідування) та бронзова призерка (змішана естафета) європейської першості.

 

 

5533_p_22_img_0008Молодший сержант Павло Коростильов здобув шість медалей на чемпіонаті Європи з кульової стрільби. Також на етапі Кубка світу 2017 року, що проводився в Мюнхені, виборов перемогу, встановивши новий рекорд світу серед юніорів.

 

 

 

5533_p_22_img_0006Солдат Андрій Антонюк — чемпіон світу з греко-римської боротьби серед військовослужбовців та бронзовий призер чемпіонатів світу та Європи серед молоді до 23 років.

Слід зазначити, що Україна вперше брала участь в «Іграх нескорених» (міжнародних спортивних змаганнях ветеранів бойових дій), де її представники вибороли 14 медалей, з них 6 золотих нагород здобули військовослужбовці Збройних Сил України.

 

 

П’ятиразова чемпіонка Європи мріє стати дитячим тренером

5533_p_22_img_0001Юлія Прокопчук розповіла про свою найдорожчу нагороду, можливе завершення спортивної кар’єри та початок тренерської роботи

— Юліє, чому саме стрибки у воду? Як ви вибрали цей вид спорту?

— Майже випадково. Я із чотирьох років почала займатися спортивною гімнастикою, адже батьки завжди мріяли, щоб донька в них була спортивною дівчиною. А у вісім років мама відвела мене в басейн, щоб навчилася плавати. Потім я потрапила в секцію стрибків у воду. І оскільки секція гімнастики була дуже далеко від дому, то для зручності вибрала басейн, який був поруч. І з того часу займаюся стрибками у воду.

— Усі починають свої стрибки з метрового трампліна, а потім поступово піднімаються вище. Не кожен сміливець наважиться стрибнути з 10-метрової висоти, а ви така тендітна…

— Коли почала працювати з тренером, він пояснив, що в мене є всі шанси стрибати з вишки. Уперше, певна річ, було страшно. Але зібралася з духом і поставила перед собою завдання — стрибати з вишки. Мабуть, сила волі міцна, вмію подолати страх. Ну й, звісно, люблю, коли адреналін у крові зашкалює. Узагалі перед кожним стрибком з 10-метрової вишки не думала про страх висоти, боялась щоб травми, які отримала напередодні, не завадили перемозі. Це допомагає відволіктися, і зазвичай на зміну проблемам приходять гарні новини про перемоги на чемпіонатах. Команда підходила й казала: «Юлю, ти обов’язково виграєш». Так і перемогла на всіх чемпіонатах Європи, у яких брала участь.

— Пам’ятаєте свою першу нагороду? Яка для вас найдорожча?

— Так, пам’ятаю. Це були дитячі змагання в Києві, де я виборола свою першу золоту медаль. А найціннішою й найдорожчою стала нагорода на чемпіонаті світу в Барселоні 2013 року, коли виграла «бронзу». Я тоді не вірила, що в мене є медаль! Здавалося, що то не зі мною відбувається. Для мене ця бронзова медаль, як «золото»!

— Повернімося до особливостей вашого виду спорту. Навіщо стрибуни у воду так ретельно витираються перед стрибками?

— Спортсмени витираються насухо  перед стрибком, щоб зменшити ймовірність потрапляння води в очі під час стрибка, запобігти зісковзуванню рук під час згрупування й не дати тілу охолонути. Спортивні рушники — обов’язковий атрибут стрибунів у воду. Зроблено їх із мікрофібри, яка вбирає кількість вологи, що в кілька разів перевищує її власну вагу. До того ж рушник можна просто віджати, і він знову буде сухим.

— Окрім усього іншого, ви — молодший лейтенант Збройних Сил України. Як ви потрапили в армію?

— Перед моїм першим чемпіонатом Європи 2006 року мені запропонували виступати за Центральний спортивний клуб Збройних Сил України, і я, не вагаючись, погодилася. Дуже приємно, що навіть тепер, коли вже не представляю цей клуб, армійці мені допомагають і підтримують, адже це клуб, завдяки якому я почала здобувати медалі на світовій арені. Сьогодні я представляю групу спортсменів-інструкторів вищої кваліфікації Управління фізичної культури та спорту МО України.

— Нині у вашій спортивній кар’єрі — пауза. Чи плануєте повертатися в спорт і чи не задумувалися про тренерську кар’єру?

— Хотілось би повернутися в спорт, можливо, і в ролі тренера. Дуже люблю працювати з дітьми. Подобається така робота. Часто сниться, як я піднімаюся на вишку й стрибаю на змаганнях. Це зі мною назавжди. Звісно, хочеться повернутися, та коли дивлюсь на маленького сина, на його усмішку, то сама собі відповідаю: «Який басейн?!»

— Якщо син вирішить зайнятися стрибками у воду, відмовлятимете?

— Ні. Але тренуватиму його сама.

— Що легше: бути мамою чи спортсменкою?

— На мою думку, материнство — це, звісно, складніше, аніж спорт, бо на тобі велика відповідальність за життя маленької людини. У спорті все тимчасово. А дитина — це все моє життя.

Бесіду вела  Катерина КЛИМЧЕНКО

Схожi записи: