Шлях для надання зброї Україні відкрито

 Січень 6, 2018

5533_p_11_img_0001У Місії України при НАТО проаналізували партнерство з Альянсом

Глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко в інтерв’ю Укрінформу зазначив, що на сьогодні вивчають можливості розширення внеску України в міжнародну миротворчість, адже така діяльність цілком сприяє підвищенню обороноздатності й досягненню сумісності зі збройними силами країн — членів НАТО

Загалом, як зауважив український дипломат, 2017 рік був успішним для України, хоч його завершення й було дещо затьмарено непродуктивною позицією Угорщини стосовно мовного закону України.

«У суто політичному вимірі ми наближаємося до саміту НАТО в липні 2018-го в Брюсселі, під час якого плануємо провести засідання Комісії Україна – НАТО на найвищому рівні. Зокрема будемо вести мову про готовність України до наступного кроку — приєднання до програми партнерства розширених можливостей», — сказав Вадим Пристайко та пояснив, що це дасть змогу більше наблизитися до НАТО, брати участь у тих операціях, навчаннях і програмах, до яких поки що не було повного доступу, обмінюватися дуже важливою для нас інформацією.

Щодо зміни ставлення Угорщини до євроатлантичної інтеграції України після висновків Венеційської комісії, які виявилися цілком позитивними для Києва, український дипломат визнав: «Угорщина не так читає висновки Венеційської комісії, як усі інші. Особливо це відчувається в публічній площині. У непублічному вимірі, я вважаю, що угорська сторона зробила певні висновки, але, на жаль, їхні результати зовсім інші, аніж очікували ми. Зближення позицій не спостерігається. Готовності йти на двосторонні домовленості також».

Глава Місії України при НАТО зауважив, що, незважаючи на істерію в Росії стосовно нещодавнього рішення США надати певне озброєння Україні, яке, на думку Кремля, зруйнує Мінські домовленості, насамперед ідеться про дозволи на експорт в Україну обмежених обсягів певних видів озброєнь і деталей. Рішення про масове постачання зброї, яка допомогла б відкинути російські атаки на Сході, якщо це знову станеться, поки що очікують.

Тарас Березовець, політолог:

«Рішення адміністрації Трампа про виділення Україні летального озброєння, включаючи протитанкові комплекси, не позбавлене символізму.

Володимир Путін обожнює символізм, приурочений до святкових дат. Наприклад, різко збільшити обстріли на День незалежності України. Але ще більше він обожнює влаштовувати загострення на релігійні свята. Рішення Трампа — це не що інше, як симетрична відповідь, оскільки про нього стало відомо саме напередодні протестантського Різдва.

Контракт став відповіддю адміністрації Трампа на провал переговорів Курта Волкера з Владиславом Сурковим. Під час останньої зустрічі Сурков відхилив 26 з 29 пропозицій американців. І ось ми вже бачимо відповідь. До честі Волкера, він попередив Суркова, що провал переговорів може призвести до рішення про виділення Україні летальної зброї. При цьому відповідати Путіну нічим. У Кремлі зі здриганням очікують підсумків розслідування про втручання російських спецслужб у президентські вибори в США на початку лютого. За цим неминуче послідує новий пакет персональних санкцій. А полів, на яких американська адміністрація готує сюрпризи, ще ой як багато».

«Ми давно мали отримати допомогу, включно з протитанковими та протиповітряними комплексами. Але кожна держава індивідуально й відповідно Альянс як їхнє об’єднання з різних причин усе ще не можуть наважитися на цей крок», — зазначив Вадим Пристайко й уточнив, що більшість членів НАТО озираються на позицію найпотужнішого союзника — Сполучених Штатів. Буде рішення адміністрації Дональда Трампа — інші уряди не забаряться.

«Стосовно Канади. Робота щодо включення України в перелік країн, яким може бути надано зброю, відбувалася вже давно. Ще минулого року було підписано спеціальні домовленості між міністерствами оборони. Відтак нині шлях для отримання зброї з Канади відкрито», — зауважив він.

 

Зброя для України: чекаємо рішень Канади та ЄС

«Декілька днів тому після дуже довготривалих стратегічних переговорів з нашими союзниками із США було прийнято історичне рішення про надання Україні оборонної зброї. Це дасть можливість нашим найкращим у світі воїнам набагато ефективніше захищати рідну землю. Ми довго чекали цього рішення. Одразу за Сполученими Штатами підуть інші держави —

Канада, країни Європейського Союзу та світу», — сказав Президент України Петро Порошенко, виступаючи на відкритті нового відділення невідкладної медичної допомоги на Одещині, повідомляє Укрінформ.

Він додав, що це рішення США було надзвичайно важливим для нас і «великим подарунком під Новий рік».

Президент також розповів про подію, яка, за його словами, не знайшла великого відображення у ЗМІ, — про успішні фінальні випробування на полігоні в Одеській області нової української ракети, виготовленої фахівцями ДК «Укроборонпром».

Він наголосив, що в новій ракеті все, починаючи від палива і закінчуючи корпусом, є українським, і відзначив її точність.

«На великій відстані — декілька десятків кілометрів — стояв стовп розміром, як ця трибуна, і дві ракети з чотирьох влучили точно в ціль, решта — в радіусі 8 метрів. Ми вже маємо власне озброєння — цього ніколи не було. Як на мене, ця позиція надзвичайно важлива», — сказав глава держави.

 

2018-го є високі шанси на розв’язання конфлікту на Донбасі

Аналітичний центр Український інститут майбутнього презентував прогноз «2018: виклики і можливості»

2018-го є високі шанси на розв’язання проблеми Донбасу, де з 2014 року триває воєнний конфлікт. Про це йдеться в дослідженні Українського інституту майбутнього (UIF).

«2018 рік має доволі високі шанси, що викристалізується розв’язання проблеми Донбасу, хоча ми все ж вважаємо, що статус конфлікту, як і раніше, залишатиметься невизначеним», — ідеться в дослідженні.

Водночас зазначено, що посилення тиску на Росію з боку США в другій половині 2017-го та висока ймовірність запровадження нових санкцій 2 лютого 2018 року «підвищують шанси на виникнення якоїсь рамкової угоди щодо миротворчої місії на Донбасі».

Експерти UIF також прогнозують, що в разі відсутності такої миротворчої місії Україна почне отримувати летальну зброю зі США.

Аналітичний прогноз ґрунтується на дослідженнях загальних тенденцій розвитку згаданих сфер, які здійснюють експерти інституту протягом року.

 

Економічний прогноз – 2018

«Країни, що не мають власного плану розвитку, є ресурсом для тих країн, що мають такий план», — застерігає співзасновник Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

«Блокада окупованих територій із погляду політики є, безумовно, позитивним кроком. Але, за оцінками економістів Українського інституту майбутнього, блокада призвела до того, що українська економіка втратила приблизно 0,9–1,2%. Тобто 1% української економіки ми недоотримали через припинення виробничих ланцюжків, насамперед гірничо-металургійного комплексу», — сказав Анатолій Амелін.

За його словами, без блокади темпи зростання економіки України були б інтенсивнішими.

 

Політичний прогноз – 2018

Директор політичних програм Юрій Романенко наголосив на тому, що українці подолають кризу тільки в разі досягнення самовизначення.

«Усі ми підходимо до раціоналізації нашого повсякденного життя, раціоналізації бізнесу, політики — усього. Раціоналізація спричиняє визначеність. Можна буде точно сказати, коли закінчиться криза в Україні: коли з’явиться визначеність. Коли кожен із нас зможе відповісти на питання: «Хто я такий?», — підсумував Юрій Романенко.

Як стверджує політичний експерт, Україні потрібно використовувати власні ресурси, а не сподіватися на допомогу Німеччини або США.

Матеріал підготував Вадим КОВАЛЬОВ

Схожi записи: