Реактивний гранатомет — новинка від вітчизняних зброярів

 Січень 4, 2018

5533_p_09_img_0001Він призначений для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки, споруд, живої сили

Фахівці столичного підприємства «Державне  Київське конструкторське бюро «Луч» завершили розробку нового реактивного гранатомета калібру 107 мм. Він замінить радянський реактивний піхотний вогнемет «Рись», який 2014 року був знятий з озброєння, бо сплив термін зберігання суміші.

05_01_2018.qxdНовий зразок важкого піхотного озброєння призначений для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки (пускові установки, РЛС, літаки на стоянці, автомобілі тощо), споруд польового типу (дот, дзот), живої сили (як на відкритій місцевості, так і в укриттях), а також споруд з каменю, цегли або бетону.

Як зазначають розробники гранатомета, головною особливістю нового комплексу став сучасний оптико-електронний приціл, який автоматизує та спрощує процес прицілювання. Він дозволяє виявляти та розпізнавати цілі на відстані до 1800 метрів. Такі революційні для радянських і пострадянських РПГ характеристики суттєво підвищили можливості стрільця.

Робота над цим проектом велася ще з початку 2000-х років, проте через відсутність коштів він був невдовзі призупинений. До його реалізації повернулися лише з початком бойових дій на Донбасі. Вже восени 2014 року комплекс був представлений вищому військовому керівництву країни та Секретарю РНБО України Олександру Турчинову. Тоді він викликав не лише чималий інтерес, а й суттєві зауваження щодо тактико-технічних характеристик з боку профільних фахівців. Насамперед вони стосувалися розширення функцій гранатомета.

Для нового гранатомета розробили два види 14-кілограмової реактивної гранати — осколково-фугасну та термобаричну. Основною для гранатомета обрали останню, яка фактично являє собою боєприпас об’ємного вибуху. В епіцентрі його застосування утворюється настільки високі температура та тиск, що знищує як живу силу противника, так і частково або повністю руйнує об’єкт. Однак тодішній комплекс не повною мірою відповідав такому типу боєприпасів і вимагав серйозного доопрацювання. Після неодноразових удосконалень розробники мають надію, що новий гранатомет невдовзі вийде на етап практичних випробувань.

Сергій ВОРОНКОВ

 

РЛС–80К6Т — Радар, який виявляє  та супроводжує цілі з надвисокою точністю вимірювання висоти

5533_p_09_img_0002_1На казенному підприємстві «Науково-виробничий комплекс «Іскра» готують до проведення заводських випробувань новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладено твердотільні модулі. Цей радар призначений для видачі цілевказань засобам ППО та може працювати з усіма зенітно-ракетними комплексами, які перебувають на озброєнні вітчизняного війська. Головною особливістю РЛС-80К6Т є цифрова фазована активна решітка. Технологія, яка в ній застосована, дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю вимірювання висоти. При цьому завдяки лише одній такій станції здійснюється одночасне визначення положення цілі відразу за трьома координатами — дальністю, азимутом і висотою. Крім того, можливості радара дозволяють використовувати його як інформаційну ланку в підрозділах Повітряних Сил.

До речі, КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра» торік достроково виконало державне оборонне замовлення. Про це повідомив керівник підприємства Юрій Пащенко: «Ми достроково повністю виконали ДОЗ-2017 та передали замовлену техніку до української армії. На кінець року зростання обсягів виробництва за Держоборонзамовленням становить 63,8%, що більше ніж у півтора рази перевищує показники позаминулого року».

 

«Київський бронетанковий завод» передав силовим структурам  понад 50 одиниць БТР-3ДА

5533_p_09_img_0003Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» 2017 року передало Збройним Силам України, Нацгвардії та іншим силовим структурам понад півсотні нових БТР-3ДА.

Цей бронетранспортер оснащений бойовим модулем «Штурм-М» з 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1, що має скорострільність 330 пострілів за хвилину. Завдяки наведенню озброєння за допомогою сучасного цифрового комплексу із лазерним далекоміром і стабілізатору гармати вдається досягти високої точності та густості вогню на всіх режимах. БТР оснащений і 7,62-мм кулеметом та автоматичним гранатометом, а також комплексом керованого озброєння «Бар’єр», який забезпечує бронепробиття не менше 800 мм (без урахування динамічного захисту) на відстані до 5000 м. Це дозволяє екіпажу БТР-3ДА знищувати будь-яку бронетехніку противника. Про це повідомляє прес-служба Концерну «Укроборонпром».

Окрім того, у 2017-му фахівці «Київського бронетанкового заводу» неодноразово проводили ремонтні роботи безпосередньо в районі АТО, де відремонтували майже 50 одиниць техніки.

Схожi записи: