БРДМ-НИК — нова бронемашина для розвідників

 Грудень 22, 2017

5531_p_12_img_0001_1Цей варіант броньованої розвідувально-дозорної машини розробили на ДП «Миколаївський бронетанковий завод»

Броньована розвідувально-дозорна машина (БРДМ) або «бардак», як неофіційно називають її у військовому середовищі, була створена в середині минулого століття. За цей тривалий час бронемашина, яка серійно вироблялася в СРСР до 1989 року й дісталася у спадок арміям новостворених після його розвалу країн, багато разів модернізувалася. Її покращували не тільки на пострадянському просторі, а й у країнах, що колись входили до Організації Варшавського договору. Декілька варіантів модернізації БРДМ запропонували й вітчизняні конструктори. Одним з них є БРДМ-НИК

БРДМ-НИК — це двовісна, повнопривідна, із незалежною підвіскою та колісною формулою 4х4 плавуча броньована розвідувально-дозорна машина, призначена для виконання розвідувальних завдань та супроводження конвоїв.

Уперше бронемашину було презентовано під час цьогорічної міжнародної виставки «Зброя та безпека».

— БРДМ-НИК — це виріб, розроблений миколаївськими конструкторами спеціально для наших розвідників, — розповів директор заводу-виробника Микола Кістрін. — Фактично ми створили нову машину, в якій врахували бойовий досвід АТО та втілили побажання наших військових. Під час роботи над машиною ми постійно контактували із земляками-десантниками з 79-ї бригади.

5531_p_12_tabПід час проектування чимало уваги було приділено підвищенню захищеності екіпажу й десанту та покращенню ходових якостей машини.

Так, БРДМ-НИК отримала фронтальну частину із посиленою лобовою бронею. Корпус виготовлений з бронесталі завтовшки 10 мм. Додаткової міцності йому мають надати навісні захисні бронеелементи. Така схема бронювання сприятиме значному підвищенню рівня захищеності машини та її екіпажу.

За словами Миколи Кістріна, завдяки зміненому компонуванню вузлів та агрегатів удалося значно збільшити внутрішній об’єм машини. Тому залежно від завдань, що належить виконати, з’являється можливість різних варіантів розміщення особового складу всередині БРДМ. Машина також має бокові та кормовий люки для зручної посадки та спішування десанту.

БРДМ оснащено надійним економічним 4-циліндровим дизельним двигуном FPT IVECO Tector потужністю 150 к. с. з передпусковим підігрівачем, завдяки чому вона розвиває максимальну швидкість 100 км/год. Запас ходу становить близько 1100 км.

Важливо, що, попри збільшення бронювання, вага машини не перевищує 8,2 т, тому вона зберегла здатність впевнено долати водні перешкоди з максимальною швидкістю на плаву 12 км/год.

На БРДМ-НИК встановлено вітчизняні безкамерні 10-шарові шини підвищеної прохідності з системою автоматичного підкачування, ранфлетами та розбірними дисками.

Озброєння БРДМ становить роботизований бойовий модуль «Фальконет» із кулеметами 14,5-мм КПВТ та 7,62-мм ПКТ. Використання бойового модуля дозволяє за потреби збільшити вогневу міць БРДМ-НИК. Наприклад, для цього виробник пропонує оснастити його 23-мм автоматичною гарматою також власного виробництва.

Крім того, БРДМ-НИК укомплектовано новими цифровими радіостанціями, які забезпечують надійний та захищений зв’язок.

Наразі БРДМ-НИК пройшов лише заводські випробування. А ще один виріб заводу — БРДМ-2Л1 нещодавно вже успішно витримав визначальні відомчі випробування й був допущений до підконтрольної експлуатації у Збройних Силах.

Андрій ЛИСЕНКО

Схожi записи: