«Кремль не очікував, що США та Європа будуть зберігати санкції так довго»

 Грудень 21, 2017

Влада Росії розуміє, що не зможе отримати від окупації Донбасу стільки, як колись планувалося. Таку думку висловив колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, повідомляє Укрінформ.

«Думаю, переваги, які вони отримали, увійшовши на Донбас, виявилися значно меншими за очікувані, а ось ціна цього кроку — досить висока. Кремль не очікував, що США та Європа будуть зберігати санкції так довго. Коли сталася війна у Грузії 2008 року, санкції щодо Росії були нетривалі. Цілком можливо, що, увійшовши до Криму і на Донбас, Путін сподівався отримати таку саму швидкоплинну реакцію», — сказав він.

Проте санкції тривають і є болючими для російської економіки, роблячи Крим і Донбас «дорогим задоволенням» для Росії, вважає Тейлор.

«Усі ці витрати явно перевищують вигоди, і це відкриває простір для переговорів. Тому я думаю і сподіваюся, що росіяни все ж таки розглядають варіанти поступового виходу з Донбасу», — додав дипломат.

Він також розповів, що, за його інформацією, ще минулого літа в оточенні Путіна обговорювалося, що залишатися на Донбасі — не найкраща ідея, тож важливо якось поступово звідти виходити.

Схожi записи: