Україна й надалі активно просуватиме ініціативу миротворців ООН

 Грудень 21, 2017

Після завершення наприкінці грудня дворічного мандата тимчасового члена Ради Безпеки ООН Україна продовжить активно просувати ініціативу щодо введення миротворчої місії ООН на Донбас.

Про це в Нью-Йорку заявив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час брифінгу в штаб-квартирі ООН, повідомляє Укрінформ.

Як зазначив посадовець, Україна зараз має абсолютно схожу позицію зі Сполученими Штатами, країнами «нормандського формату» — Німеччиною, Францією, які представляють Європейський Союз, «і ми маємо тиснути на Росію далі в плані санкцій, солідарності, додаткових інструментів».

Він також повідомив, що вже провів зустрічі з багатьма членами Ради Безпеки, які були проінформовані про нинішню ситуацію, а також про наміри РФ «установити російський протекторат на окупованому Донбасі». Крім того, Павло Клімкін зауважив, що росіяни намагаються створити враження, що місія ООН буде чимось на кшталт «окупаційної адміністрації».

«Моя відповідь на це така: окупаційна адміністрація там уже існує. Нам потрібна реальна місія, яка буде покривати всю територію окупованого Донбасу, неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону, до того ж, безумовно, матиме міцний і потужний мандат щодо роззброєння, стримування, реального відведення військ, включаючи російські сили та всі види озброєння, а також, звичайно, готуватиме Донбас до майбутніх виборів», — зауважив міністр.

За його словами, формула дуже проста: Росія виходить, міжнародні сили заходять.

«Але проблема лише в Росії, яка хоче залишити ситуацію такою, як вона є, а також продовжувати використовувати Донбас, про який вона взагалі не піклується, як інструмент для подальшої дестабілізації України і Європи», — зауважив Павло Клімкін.

Глава МЗС України наголосив, що альтернативою для миротворчої місії ООН на Донбасі може бути лише заморожування ситуації на російських умовах.

«І це буде бомбою уповільненої дії не тільки для нас, для України, але й для всіх», — наголосив очільник українського зовнішньополітичного відомства.

Схожi записи: