На Донбасі знову «Град»

 Грудень 20, 2017

5531_p_06_img_0001Інтенсивність обстрілів наших позицій та мирних селищ на Сході країни зростає, як і калібр задіяної бойовиками зброї

За нещодавнім повідомленням прес-центру штабу антитерористичної операції (АТО), у світлий час доби формування російсько-терористичних військ, що діють на Донбасі, обстріляли низку селищ із 122-мм реактивних систем залпового вогню типу БМ-21 «Град». Зокрема Авдіївку, Гладосове, Травневе, Зайцеве. Цим вони грубо та нахабно порушили Мінські домовленості, згідно з якими така зброя не тільки не може бути застосована, а й повинна знаходитися у спеціально визначених місцях на встановлених цими домовленостями відстанях від лінії розмежування. Але, як бачимо, захисники «руского міра» вважають, що ці вимоги їх не стосуються

На щастя, цього разу ніхто з мирних мешканців міста та його околиць, а також українських військовиків не постраждав. У результаті обстрілу зазнали руйнувань будівлі житлового сектору та було розбито лінію електропередач… Очевидно, відкриваючи вогонь по Авдіївці з РСЗВ типу «Град», окупанти розраховували на більш резонансний результат…

Загалом протягом двох останніх тижнів бойовики російсько-терористичних угруповань поступово нарощували як інтенсивність обстрілів в районі АТО (нещодавно одну з позицій українських військ неподалік ДАПу окупанти обстрілювали протягом п’яти годин), так й кількість випадків застосування забороненого Мінськими домовленостями важкого озброєння. Так, якщо на початку та в середині осені середньодобова кількість збройних провокацій та обстрілів (себто — порушення перемир’я) з боку окупаційних формувань не перевищувала, за даними штабу АТО та представників української частини місії СЦКК, 18–19 випадків, то вже на кінець листопада — на початок грудня цей показник поступово досяг спочатку позначки — 28–30 обстрілів на добу, а в окремі дні їх було до 40 на добу.

При цьому знову застосовувалося важке озброєння. Якщо раніше бойовики переважно обстрілювали наші позиції з автоматичної стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів, станкових гранатометів, зенітних установок та 82-мм мінометів, то тепер по українських передових позиціях та навіть тактичному тилу і, відповідно, по мирних населених пунктах, які знаходяться поблизу лінії фронту, б’ють із танків, важкої артилерії, 120-мм мінометів.

Більше того, останнім часом бойовики та їхні російські куратори з числа кадрових військовиків Збройних сил РФ почали використовувати декілька нових тактичних прийомів, намагаючись різко підсилити «ефект» своїх збройних провокацій. А головне — ретельно замаскувати свої провокаційні дії.

Наприклад, останнім часом бойовики використовують так званий комбінований метод обстрілу позицій українських військ із мінометів. Відкриваючи вогонь з «дозволених» 82-мм мінометів (типу 2Б14 «Поднос», або 2Б9 «Василек»), вони згодом «підключають» уже заборонені важкі 120-мм міномети. У такий спосіб їхнє застосування маскують серед стрільби з 82-мм мінометів. Або під час стрільби зі станкових автоматичних гранатометів типу АГС-17, ЗУ-23–2 чи 30-мм автоматичних гармат БМП-2 підключаються ворожі снайпери, які відкривають прицільний вогонь по позиціях українських підрозділів, маскуючись на тлі гучної стрільби інших засобів ураження, щоб уникнути виявлення своєї позиції.

Окрім того, активізувався рух рейдових груп у нейтральній зоні (з метою прихованого зближення із позиціями наших військ і раптового обстрілу їх з використанням автоматичного стрілецького озброєння та ручних гранатометів). В умовах жорсткої позиційної війни на Донбасі бойовики і «фахівці» з частин і підрозділів спеціального призначення ГРУ ГШ РФ також продовжують активну диверсійну діяльність проти наших військ, причому безпосередньо на передньому краї та в їхньому ближньому тактичному тилу. В цьому сенсі дуже «популярним» у середовищі «мирних шахтарів та металургів Донбасу» є приховане мінування місцевості, снайперські засідки, прицільна стрільба із заздалегідь облаштованих та ретельно замаскованих позицій із протитанкових засобів з метою знищення бойових броньованих машин українських військ, які знаходяться в укриттях (зазвичай з цієї метою використовують ПТРК), або руйнування інженерних споруд українських військ на передньому краї.

Путінські адепти, попри різного роду домовленості, перемир’я та інші договори, продовжують активно використовувати на передньому краї й бронетехніку, зокрема танки, а також так звані мобільні вогневі групи (2–3 міномети, пара зенітних установок та станкових гранатометів, усе — на транспортних, мобільних засобах). Робиться це для завдання раптових вогневих нальотів по позиціях наших військ з метою їхнього гарантованого вогневого ураження і подальшого швидкого відходу у глибину своїх бойових порядків. З цією метою вони розробили цілу систему забезпечення їхнього прихованого застосування. Вона передбачає не тільки проведення ретельного прихованого спостереження за позиціями наших військ, щоб виявити найбільш «перспективні» цілі, а й облаштування замаскованих вогневих позицій, коректування вогню, попередню розвідку шляхів виходу бойової техніки на вогневі позиції та її повернення до місця стоянки, обслуговування та зберігання. Все це робить присутність ворожої бронетехніки на передньому краї досить небезпечною для наших військ.

Вдаються поборники «руского міра» і до відвертих провокацій та підступних методів ведення бойових дій, обстрілюючи населенні пункти та квартали або власні покинуті позиції. Робиться це зазвичай із імітацією обстрілів з українського боку, щоб укотре звинуватити воєнно-політичне керівництво нашої країни в «небажанні досягти миру на Донбасі» або у «свідомому зриві Мінських домовленостей». Окрім того, бойовики нерідко провокують наші підрозділи на відкриття вогню у відповідь й з більш банальною метою — виявити систему розташування наших вогневих засобів на передньому краї, пристріляні орієнтири, зони та сектори, визначити кількість сил та засобів українського війська, які обороняються на тій чи іншій ділянці та виконати ще низку інших завдань тактичного масштабу.

Підсумовуючи, можна цілком впевнено стверджувати, що загострення ситуації в районі АТО із різким зростанням кількості та масштабів обстрілів та збройних провокацій з боку бойовиків, має на меті не лише досягнення суто військових цілей. У такий спосіб агресор прагне впливати на внутрішнє та зовнішнє становище в нашій країні. Прагне розхитати ситуацію у державі.

Костянтин МАШОВЕЦЬ

 

P.S. Коли верстався номер:

Як повідомляє прес-центр штабу АТО, на різних ділянках лінії зіткнення російсько-окупаційні війська продовжують грубо порушувати Мінські домовленості й застосовують заборонені зразки озброєння, зокрема міномети і важку артилерію. Так, у районі так званої Світлодарської дуги, південніше від селища Луганське, бойовики задіяли 152-мм гармати-гаубиці та 120-мм міномети, що є кричущим порушенням Мінських домовленостей. Також, з важкої зброї було обстріляне бойовиками селище Новолуганське, де внаслідок цього було зруйновано десятки домівок мирних мешканців.

Більше того, протягом вихідних днів бойовики цих формувань застосували проти наших передових підрозділів танки та інші бойові броньовані машини (переважно бойові машини піхоти — БМП).

Протягом доби з суботи на неділю формування російсько-окупаційних військ більше 30 разів відкривали вогонь на різних ділянках району проведення антитерористичної операції (АТО). Внаслідок цього під їхній вогонь потрапляли не тільки позиції українських військ, а й мирні селища Донбасу, розташовані поблизу лінії розмежування.

 

Схожi записи: