У Києві відбулася презентація книги «Воєнна розвідка України на зламі другого тисячоліття»

 Грудень 5, 2017

24726254_1988846774720465_1417397862_o-minВ інформаційному агентстві «Укрінформ» пройшла презентація книги «Воєнна розвідка України на зламі другого тисячоліття», автором якої є генерал-лейтенант запасу Віктор Гвоздь.

На заході були присутні: Віктор Гвоздь – автор книги, генерал-лейтенант запасу;  Олександр Скіпальський – перший начальник ГУР МО України, генерал-лейтенант запасу;  Юрій Єхануров – міністр оборони України в 2007-2009 рр.; Володимир Огризко – міністр закордонних справ України в 2007-2009 рр.; Василь Кущов – генерал-лейтенант запасу; Юрій Левченко – генерал-майор у відставці; та ветерани воєнної розвідки.

-Найважче при написанні цієї книги було якомога ближче і фактологічніше передати інформацію. Тому головний  принцип був  – не розголосити і не зашкодити діючим розвідникам. У книзі навіть є деякі фотографії, на яких заретушовані обличчя. Мені хотілося донести реальну картину створення, розвитку та функціонування воєнної розвідки, – розповів кандидат військових наук, генерал-лейтенант запасу, автор книги Віктор Гвоздь.

Також він додав, що за роки Незалежності України практично не з’явилося жодного фільму та книги про розвідку. А також є дуже мало інформації про те, що таке взагалі воєнна розвідка. В Україні ще не повністю розуміють та правильно оцінюють роль розвідки.

У книжці автор здійснив спробу показати роль та місце воєнної розвідки України у побудові сучасної української держави на тлі тих геополітичних викликів, які поставали перед нею наприкінці ХХ та на початку ХХІ століття.

Перший начальник ГУР МО України Олександр Скіпальський зазначив, що воєнна розвідка з початку свого становлення будувалася на відданості молодій Укрвїні.

-Воєнна розвідка мала певні складнощі, і, як показує життя, мала і перевагу. Перевагу в тому, що ми не трансформувалися як інші силові структури, які могли поміняти прапор і символи, – сказав  Олександр Скіпальський.

Загалом книга «Воєнна розвідка України на зламі другого тисячоліття» складається з шести розділів та буде цікавою не лише для істориків та держслужбовців, а й для студентів.

Олена Круглєня

Схожi записи: