Стали відомі кращі вертолітні ланки армійської авіації

 Листопад 22, 2017

5527_p_03_img_0001_1На Рівненському полігоні в рамках завершального етапу конкурсу на найкращу ланку серед бригад армійської авіації Збройних Сил України відбулись польоти армійської авіації на бойове застосування з використанням керованих та некерованих ракет, автоматичних гармат і бомб

В Україні такі змагання серед вертолітників проходили вперше. Одним із головних їхніх етапів стали бойові стрільби. Картина вражала. На вертолітному майданчику полігону — жодного вільного місця, адже до змагань залучено сотні військовослужбовців льотного, льотно-підйомного й технічного складу, близько трьох десятків гелікоптерів, чимало автомобільної техніки.

— Метою збору представників бригад армійської авіації Збройних Сил України стало відпрацювання єдиної методики підготовки всього льотного складу, а також командирів ланок, екіпажів та узагальнення досвіду виконання польотних завдань у бойових умовах. Усе для підвищення боєздатності цього роду військ, — розповідає начальник армійської авіації командування Сухопутних військ льотчик-снайпер полковник Ігор Яременко.

Учасників змагань оцінювала відповідна комісія. Усі елементи, а це здійснення польотів на техніку пілотування, на бойове застосування кожної ланки, було оцінено окремо. Обов’язковим питанням перевірки стала тактична медицина. Насамперед спроможність екіпажу діяти в разі поранення після примусової посадки вертольота, навики надання першої медичної допомоги.

Такі специфічні елементи, як підготовка вертольота до повторного вильоту, виліт із майданчика за відсутності авіаційно-технічного складу (водночас передбачено, що авіатори самі заряджають, підвішують озброєння — готують вертоліт до бойового застосування), а також дії в інтересах окремої роти, батальйонної тактичної групи у визначеному районі бойових дій, також увійшли в програму зборів та змагань.

Один із командирів вертолітної ланки, учасник цього професійного конкурсу — майор Євген Вільчинський. За його командою чотири екіпажі вертольотів піднялися в небо, щоб знищити виявлений підрозділ умовного противника разом із технікою. Озброєні бойові машини злетіли, швидко вишикувалися в повітрі в бойовий порядок і зникли за горизонтом.

Євген Вільчинський став до лав Збройних Сил України 1996 року. За час військової служби він тричі виконував завдання в миротворчих місіях як льотчик-штурман, командир вертольота, старший льотчик. З початку збройної агресії на Сході України неодноразово виконував завдання в районі АТО.

— У Республіках Ліберії, Кот-д’Івуарі та Демократичній Республіці Конго літати було простіше й безпечніше, бо там, на відміну від Донбасу, по українських вертолітниках не стріляє ППО противника. Але ми тут, щоб здобути нові знання, навики й досвід.

Польотам на бойове застосування під час змагань передувало кілька льотних змін, коли екіпажі вертольотів відпрацювали групову злітаність.

Серйозними випробуваннями для учасників зборів стали несподівані ввідні, наприклад, нові невідомі маршрути для виходу екіпажів на цілі, а також завдання з авіаційної підтримки піхоти в різних умовах загальновійськового бою.

За підсумками змагань, найкращою ланкою вертольотів Мі-24 став підрозділ, командир якого майор Микола Ліхацький, а найкращою ланкою вертольотів Мі-8 стали авіатори, котрих очолює майор Артем Сініцин. Переможці кожної номінації, за рішенням начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка, отримали грошову винагороду в розмірі 40 тис. грн.

Віктор ШУБЕЦ

Схожi записи: