Столиця запрошує на унікальний фольклорний фестиваль – Київ етно-мюзік-фест «Віртуози фолку»

 Листопад 17, 2017

festyval19 листопадаз 10 до 21 в Українському домі відбудеться перший фольклорний фестиваль Київ-етно-мюзік-фест «Віртуози фолку», який стане ще однією музичною візитівкою столиці.  Таку мету мають його ініціатори – народна артистка України Олена Кулик та  Київський академічний ансамбль української музики «Дніпро».

Фестиваль прагне об’єднати всіх, хто у своїй творчості звертається до скарбів української народної музики – «автентиків», «академістів», представників сучасних музичних напрямів, створивши широкий майданчик для спілкування, а також відкрити нові імена музикантів, які працюють у цьому напрямі.

Девіз фестивалю –  «Від троїстої музики – до фолк-року»

Йому передувала насичена робота організаційного комітету, до складу якого увійшли провідні діячі галузі – композитори, професійні виконавці, мистецтвознавці, фольклористи-етнографи, викладачі музичних ВУЗів.

104036736– Вже зараз можна сказати, що фестиваль буде різнобарвним і багатогранним. До оргкомітету надійшло близько сотні заявок з різних регіонів України. Приємно відзначити і різний вік учасників, і високий професійний рівень, різноманітність гуртів. Ми обрали 25 учасників, які виступлять в «Українському домі» – це максимум, що можуть прийняти концертні майданчики, – зазначила генеральний директор фестивалю, народна артистка України Олена Кулик.

Участь у фестивалі та гала-концерті візьмуть: Ніна Матвієнко, Ілларія, Ірина Шинкарук, Руслана Лоцман, Тоня Матвієнко, Олена Кулик та ансамбль «Дніпро», музичний проект «JazzKolo», музикант-віртуоз Олесь Журавчак, бандурист Роман Гриньків, українські гурти «TaRuta» та «TheDoox», цимбаліст Петро Сказків, скрипаль Кирило Стеценко та інші.

У межах фестивалю заплановані майстер-класи та виставки робіт майстрів етно-музичних інструментів та народних ремесл, презентації друкованих видань, творчі зустрічі з діячами культури та мистецтва, науковцями.

Організатори запрошують киян та гостей приходити цілими родинами і обіцяють, що тут буде цікаво і дітям, і дорослим.

Паралельно з цим працюватимуть чотири майданчики, де відвідувачі зможуть ближче познайомитися із різними українськими народними інструментами: етно-духовими (сопілка, тилинка, окарина, дводенцівка та ін.), бандурою (від старосвітської бандури та кобзи Вересая до сучасної електробандури), цимбалами (від класичних до гуцульських) та троїстими музиками. Також у фойє буде працювати окрема сцена, на якій протягом дня виступатимуть різні колективи.

Dnipro-CD-4-5Гала-концерт відбудеться о 18-ій годині увечері на головній сцені Українського дому. Організатори підготували кілька несподіванок, щоб показати, наскільки народна музика може бути сучасною і неординарною. Ви почуєте  джазові обробки народних пісень на бандурі у рамках проекту Jazz Kolo, дует Романа Гриньківа з Ніною Матвієнко та багато цікавого.

Весь Київ-етно-мюзік-фест «Віртуози фолку» транслюватиметься на великий екран, наживо на сторінці у Facebook та для української діаспори.

 Вхід на фестиваль – вільний.

Фестиваль відбудеться за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації та за сприяння Міністерства культури України, Національної всеукраїнської музичної спілки, Національної спілки кобзарів України, Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ», Національної Ради жінок України, еко-культурного фестивалю «Трипі́льськеко́ло»

Партнер Фестивалю – ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім»

Інформаційна підтримка – газети “Народна армія”, “Україна молода”, “Слово просвіти”, журнал “Культура і життя”,  UA: Суспільне мовлення, Радіо Київ – 98 FM, Телеканал “Культура”, Веб-проект “Рукотвори”, радіо “Країна ФМ” та ін.

 

Схожi записи: