БпЛА оперативно-тактичного рівня «Горлиця» вже в польоті

 Листопад 18, 2017

5526_p_13_img_0002Відбулися перші льотні випробування багатофункціонального українського безпілотника. Його унікальність  у тому, що це перша вітчизняна платформа, яка за своєю вантажопідйомністю здатна нести ударне навантаження

Коли Україна починала протистояти російській агресії 2014 року, у нас на фронті взагалі не було безпілотних літальних апаратів. «А зараз ми маємо велику кількість вироблених на українських підприємствах безпілотних комплексів тактичного рівня. У нас серед українських виробників БпЛА тактичного рівня існує навіть конкуренція», — сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час перших льотних випробувань БпЛА оперативно-тактичного рівня «Горлиця».

Водночас, за словами Олександра Турчинова, РНБО України ставить завдання перед українським ОПК нарощувати потужність безпілотних літальних комплексів.

БпЛА оперативно-тактичного рівня «Горлиця», вироблений на ДП «Антонов», здатний безперервно триматися в польоті сім годин, працювати на висоті 5000 м, тактичний радіус його дії становить 120 км, практична дальність польоту — понад 1000 км, розвиває швидкість до 230 км/год.

За технічними характеристиками БпЛА «Горлиця» багатофункціональний, він здатний, зокрема, здійснювати розвідку як удень, так і вночі за будь-яких погодних умов, забезпечувати координацію вогню, а також здійснювати вогневе ураження супротивника, використовуючи ракети «повітря–поверхня».

«Горлиця» здатна здійснювати оптико-електронну повітряну розвідку у видимому та інфрачервоному діапазонах. Вона автоматично розпізнає, захоплює та супроводжує рухомі цілі й наводить керовані високоточні боєприпаси. За допомоги цього БпЛА можна організувати оперативний зв’язок і підтримувати бойові підрозділи, що виконують завдання в тактичній глибині супротивника, повідомлено на офіційному сайті ДК «Укроборонпром».

БпЛА є частиною перспективного мобільного тактичного безпілотного авіаційного комплексу. Він складатиметься із чотирьох таких безпілотників, наземної станції управління та засобів забезпечення старту й посадки літальних апаратів, а також їх транспортування та ремонту.

За словами Олександра Турчинова, саме за такими БпЛА майбутнє: «Як тільки ми відпрацюємо оперативно-тактичний та оперативний рівень, наступним кроком буде створення БпЛА стратегічного рівня».

Унікальність «Горлиці» в тому, що це перша вітчизняна платформа, яка за своєю вантажопідйомністю здатна нести ударне навантаження. Наразі подібні апарати виготовляють лічені країни у світі, зокрема США, Ізраїль, Італія, Франція, КНР, Туреччина. Розробка аналогічних комплексів зазвичай потребувала багатомільйонних вкладень. Нині ж розробка «Горлиці» здійснюється коштом ДП «Антонов».

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: