У маленьких починань велике майбутнє

 Листопад 13, 2017

CIMG3556Наприкінці жовтня у прифронтовій Попасній в приміщенні терапевтичного відділення районної лікарні відкрили Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Лелека». Здавалося б  в масштабах всієї країни подія досить пересічна. Проте для місцевих жителів відкриття Центру має надзвичайне значення. Потрібно лише побачити, як при розмові про їх “Лелечку”  погляд директора центру Наталії Овчаренко переповнюють  надзвичайна гордість та материнська турбота.

– Ми дуже довго чекали відкриття подібного Центру в нашому регіоні. Дорослі можуть почекати, але діти є найбільш вразливими до браку уваги і відповідної медичної допомоги. Велика подяка голові районної військово-цивільної адміністрації Сергію Шакуну. У такий тяжкий час для регіону він знайшов час і кошти для того, щоб зробити ремонт і купити обладнання для нашої “Лелеки”, – говорить Наталія Овчаренко.

По всій ліні розмежування катастрофічно не хватає спеціалізованих закладів по догляду та наданню медичної допомоги дітям. Центр реабілітації створений з  метою забезпечення рівних прав та адаптації дітей з обмеженими можливостями серед однолітків, створення відповідних умов для реалізації їхніх можливостей. Слід зазначити, що тут створили базу даних дітей з інвалідністю та дітей які мають проблеми зі здоров’ям.

16– До нас також звертаються люди з тимчасово окупованих територій, – додає вихователь центру Ольга Канзеба. – Молоді мами, у яких діти потребують допомоги, отримують статус внутрішнього переселенця приїжджають до нас та проходять курс лікування. Ми їм допомагаємо тому що ми – українці і віримо, що рано чи пізно вони також будуть з нами.

Зі сльозами на очах, вона говорить про наболіле. Про те, що місцеві мешканці стомилися жити в постійному страху потрапити під обстріли, що всі новини з лінії розмежування вони взнають скоріше, ніж про це повідомляють в офіційних зведеннях.

CIMG3694А ще люди не хочуть згадувати ті дні коли була, хоча і нетривала, окупація незаконними збройними формування так званої “ЛНР”. Незважаючи ні на що, сьогодні життя в райцентрі повільно налагоджується і люди починають вірити в майбутнє. Вільні будівлі, придатні для проживання в місті заселяються переселенцями з тимчасово окупованої території.

Та найголовніше, змінюється свідомість місцевих мешканців. Люди сприймають військовослужбовців ЗС України як захисників. Зрозуміло, що велика заслуга в цьому самих військових з дислокованих там підрозділів, а особливо підрозділів цивільно-військового співробітництва, від щоденної праці яких неабияк залежить як сприйматимуть людину в українському однострої місцеві мешканці.

Олег ПАРАНІЧ

Схожi записи: