«Газові терористи», або «Трубопровідна» вистава Кремля

 Листопад 8, 2017
5525_p_10_img_1

Кремлівський режим продовжує мусолити тему «українських диверсантів у Криму», яку він сам і придумав

На півострові розгортається черговий етап вистави під загальною назвою «Пригоди українських диверсантів у Криму». У ніч із 31 жовтня на 1 листопада окупанти раптово перекрили тимчасовий адміністративний кордон між півостровом та материковою Україною, припинивши пропуск людей і транспортних засобів через всі три контрольні пункти пропуску — «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинку». Пояснення для громадян, які протягом усієї ночі мерзли просто неба (відновлення роботи пропускних пунктів відбулося лише об 11-й годині ранку), з боку окупаційної влади також не відзначалось особливим креативом або винахідливістю: нібито зламалася «база даних»

Насправді, за словами кримчан, «…окупанти запровадили особливий режим, шукають українських диверсантів, які нібито вчинили чергову терористичну атаку». Дійсно, уже наступного ранку російські ЗМІ, як за командою, почали видавати в ефір інформаційні повідомлення про те, що «у Криму українські диверсанти підірвали газопровід та опори ЛЕП». І навіть відбулися цілком конкретні дії з боку окупантів щодо ловитви «підступних українських диверсантів». Наприклад, на Ангарському перевалі окупанти розпочали фільтраційні заходи, з тотальною перевіркою документів у всіх водіїв та пасажирів транспортних засобів, які рухалися через перевал. Своєю чергою у Ялті та Алушті на вулицях з’явились російські поліцейські та військовики у повному екіпіруванні й стали перевіряти міський транспорт (тролейбуси, автобуси, маршрутні таксі). У Партеніті російські військовики оточили з використанням бронетехніки один із санаторіїв і розпочали його тотальну перевірку на предмет виявлення «українських диверсантів». Такій процедурі було піддано іще низку санаторіїв у Ялті та Алушті. Озброєні російські військовики з’явились також у сімферопольському аеропорту та на Керченській переправі, де вони розпочали патрулювання цих об’єктів і прилеглої до них території. А на дороги Південного берега Криму (ПБК) вийшла легка бронетехніка.

Ситуацію «прояснив» Національний антитерористичний комітет Росії, який розмістив інформацію про «пошкодження зразу в двох місцях» газогону на ПБК (один — у районі Алушти, інший — поблизу селища Запрудного) та про «падіння опори ЛЕП». Унаслідок всього цього без газу й світла залишилися кілька тисяч абонентів газових та електричних мереж на ПБК. І хоча винуватцями згаданих подій цей комітет не назвав саме «українських диверсантів», супроводив він свою інформацію багатозначним коментарем: «Під час огляду місця події фахівці виявили зовнішнє пошкодження лінії газопроводу за допомогою саморобного вибухового пристрою…»

Тож неважко здогадатися, кого в кінцевому рахунку звинуватили окупанти у виведенні з ладу газогону та ліній електропередачі на півострові. Звісно, це чергова «українська ДРГ», яка щосили прагне напакостити жителям півострова й робить «чергову спробу влаштувати блокаду Криму». І нібито саме її ловили окупанти на ПБК, у Сімферополі, Керчі та на перешийках.

Передбачити саме такий «розвиток подій» було неважко. І справді, не марсіяни ж прилітають у Крим і підривають газогін. Тут явно простежується «рука київської хунти». Саме в такому ключі зранку 1 листопада виступила переважна більшість російських ЗМІ… «Україна знову засилає на півострів своїх диверсантів-терористів». Такою «новиною», наприклад, потішили російську аудиторію такі провідні пропагандистські рупори Кремля, як сайт «Рамблер-ру», телеканали «Росія» та «Лайф-ру». Прикметно, що водночас вони посилаються на такі собі «неназвані джерела у ФСБ Криму» (або, іншими словами, «одна баба сказала»).

Уся фейковість і незграбність цих повідомлень стає очевидною, якщо бодай трохи вникнути у суть справи й спробувати зрозуміти, кому насправді потрібні ці «теракти» й кому вони вигідні.

Українську владу до таких не віднесеш. Адже в протистоянні з агресором, який анексував півострів і розв’язав війну на Донбасі, вона явно розраховує на широку та потужну підтримку міжнародної спільноти як один із вагомих інструментів його стримування, через відверту військову перевагу агресора. А в цих колах, м’яко кажучи, не вітають методи терористичної війни, нехай навіть проти агресора. Адже в такому випадку страждає переважно мирне населення.

А от самому агресорові дуже вигідно виставити Україну як країну терористів і диверсантів. У такому разі реакція світової спільноти може схилитися на його бік і нарешті такі ненависні санкції буде скасовано чи принаймні послаблено…

Є ще кілька факторів, які свідчать явно не на користь Кремля у всій цій історії з «українськими терористами-диверсантами». Наприклад, хоч як стараються окупанти зі своїми різноманітними «енергохвостами», брак електроенергії на півострові, попри гучні заяви самого «сонцесяйного» пана Путіна, намальованого на кожному другому стовпі в Криму, і цієї зими буде суворою реальністю. Це вже визнав і глава окупаційної адміністрації півострова пан Аксьонов (за його розрахунками, дефіцит електроенергії становитиме до 200–300 мегават). І хоча відповідно до заяв такого собі «міністра палива та енергетики Криму» пана Вадима Бєлика цей дефіцит насправді становитиме «всього» 120 мегават, суті це не змінює: світло в Криму як вимикали раніше, так і цієї зими вимикатимуть (у Крименерго вже повідомили, що «графік вимикань для комерційного сектору» вже готовий, хоча гадаємо, що одним «комерційним сектором» справа явно не закінчиться). Із газом також є певні проблеми.

У цьому сенсі «українські диверсанти» — дуже зручний спосіб пояснити населенню анексованого півострова всі проблеми сьогодення та завтрашні (адже вони невипадково «підривають» і «пиляють ножівками» саме об’єкти енергетичної інфраструктури Криму).

А ще з допомогою «українських диверсантів» дуже зручно підтримувати місцеве населення «в тонусі», лякаючи його різноманітними «правосеками», «Айдарами» та іншими, які в уяві місцевого населення через російську пропаганду є справжніми кровожерливими монстрами.

Або можна під цим приводом улаштувати новий «37-й рік» для всіх не згодних з анексією, арештувати кілька кримськотатарських активістів чи принаймні звинуватити когось в «екстремізмі». Як це сталося з режисером Олегом Сенцовим, якого ФСБ звинуватило в «підготовці теракту на території Криму». До речі, згідно з даними Громадської палати РФ, Крим «увійшов» до списку регіонів Росії, де найчастіше фіксують «активність вербувальників терористичних організацій». Це ж не просто так, не випадково… збіглося.

Костянтин МАШОВЕЦЬ

 

Кремлівський режим продовжує мусолити тему «українських диверсантів у Криму», яку він сам і придумав

Схожi записи: