В Києві вшанували пам’ять Вікентія Хвойки – «Археолога-аматора», який відкрив світу Трипільську культуру

 Листопад 8, 2017

23416236_1902172650101853_1509712990_n

Аби розгадати загадку походження слов’янської цивілізації Вікентій Хвойка об’їздив пів Європи і лише в Україні натрапив на докази існування прадавньої культури, яка жила на наших землях задовго до перших датованих згадок про слов’ян.

Його називали «археологом-аматором», «дилетантом без диплома», а він налягав на книжки і здійснив справжній прорив в археології – відкрив світові існування прадавньої людської цивілізації на території України – Трипільської культури.

Нині видатного українського археолога Вікентія Хвойку знає та шанує вся світова спільнота. До роковин першовідкривача Трипілля заслужений працівник культури України Зоя Ружин та курсанти Київського професійного коледжу з посиленої військової і фізичної підготовки поклали вінок до могили ученого на Байховому цвинтарі.

В урочистостях до дня пам’яті Вікентія Хвойки взяли участь депутат кількох скликань Верховної Ради України та очільник організації “Трипілля” Іван Заєць, Народні артисти України Олесь Харченко, Ганна Солонична, голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Грановська та інші.

 

Схожi записи: