«Бойовики маскують міни-сюрпризи навіть під дитячі іграшки, ручки та фломастери»

 Листопад 4, 2017

5524_p_05_img_0002Група інженерного забезпечення майора Романа Н. виконує завдання в АТО з 2014 року.

— Особливо напруженою була друга половина 2014 року, коли бойовиків вигнали з багатьох міст і сіл Донбасу, — згадує майор Роман Н. — Ми тоді виконували завдання в Мар’їнці та прилеглих селах. Найрізноманітніші вибухонебезпечні предмети були скрізь, де базувалися терористи, — на дорогах, в адмінбудівлях, на підприємствах, у школах і дитсадках, підвалах житлових будинків. Нашим хлопцям доводилося мати справу з промисловою вибухівкою із шахт, саморобними вибуховими пристроями й «товарами» російського військторгу, «люб’язно» доставленими гумконвоями. Особливо небезпечними були та й досі залишаються міни-пастки, радіокеровані пристрої і міни-сюрпризи. Бойовики маскують останні навіть під дитячі іграшки, ручки та фломастери.

Підлеглі майора Романа Н. щодня виїжджають на розмінування. Спочатку лічили кожну знешкоджену міну. Та із часом стало важко підраховувати, адже з початку війни загальна кількість небезпечних предметів, які знешкодила група, давно вже більша за 10 000.

— До нас часто звертаються місцеві фермери, щоб ми перевірили й розмінували їхні сільськогосподарські угіддя. Жителі сіл просять звільнити городи, будинки від нерозірваних боєприпасів.

Ворог переважно застосовує стандартні інженерні боєприпаси радянського зразка. Проте останнім часом, зокрема під Мар’їнкою, почали з’являтися й сучасніші протипіхотні фугасні міни натискувальної дії, такі, як ПМН-4.

— Їхніми жертвами часто стають цивільні жителі й навіть діти, адже міна спрацьовує внаслідок невеликого натиску, — пояснює офіцер. — Усі ці міни заборонено Оттавською конвенцією, та Росії, як завжди, байдуже до міжнародних договорів.

Однак роботу інженерної групи бригади не обмежено знешкодженням мін. Особовий склад на спеціальній техніці створив цілу мережу траншей і котлованів для бліндажів, завдяки яким нашим піхотинцям значно безпечніше на своїх позиціях.

Олександр ОЛЕХНОВИЧ

Схожi записи: