У гардеробі танкістів очікується обнова

 Листопад 4, 2017

5524_p_09_img_0001_1У Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України завершено роботу над створенням прототипу нових костюмів для танкістів та військовослужбовців — членів екіпажів інших бойових машин, які є на озброєнні нашого війська. Про те, яким буде новий костюм, про його властивості та коли він почне надходити у війська, ми розмовляли з начальником управління розвитку речового майна — заступником начальника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України (ГУ РСМЗ ЗС України) підполковником Євгеном Єлькіним та офіцерами Головного управління — начальником відділу розробки спеціального та захисного спорядження управління розвитку речового майна підполковником Віталієм Романченком і старшим офіцером відділу розробки спеціального та захисного спорядження управління розвитку речового майна підполковником Вадимом Біланом

Євген Єлькін:

— Відповідно до норми № 10 «Забезпечення спецодягом військовослужбовців екіпажів бойових машин і військовослужбовців ремонтних частин Збройних Сил України» наказу Міністерства оборони України № 232 від 29.04.2016 року військовослужбовцям до видачі належить костюм спеціальний, призначений для використання в ході повсякденної діяльності та під час занять, навчань, обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки. Роботу над створенням нового повсякденного костюму для військовослужбовців екіпажів бойових машин ми розпочали ще у квітні поточного року. На теперішній час основний масив роботи зі створення моделі цього одягу виконано.

5524_p_09_img_0002_3— На сторінці управління в соцмережі Facebook викладено відео про те, як відбувалося тестування комбінезона для танкістів, який має вогнетривкі властивості. Йдеться про цей костюм чи про інший?

Віталій Романченко:

— Так, таке відео є, і робота над створенням костюма з вогнетривкими властивостями триває. Але екіпажам бойових машин потрібні не лише бойові костюми з відповідними якостями тканини, а й ті, в яких у повсякденному житті зручно експлуатувати техніку, займатися обслуговуванням та ремонтом озброєння і бойових машин. Саме про такий костюм для повсякденного використання і йдеться.

— А хто працював над створенням нового спецкостюма танкістів, і чи дослухалися вони до побажань самих танкістів?

Віталій Романченко:

— Із самого початку роботи над розробленням цього костюма фахівцями управління розвитку речового майна було проведено вивчення наявних аналогів, зібрано і проаналізовано побажання військовослужбовців — безпосередніх користувачів. Можу сказати, що, приміром, Герой України Євген Межевікін також брав активну участь у створенні цього одягу, і його поради розробникам були дуже корисні. Після такої підготовчої роботи нами було проведено зустрічі з виробниками, представниками підприємств легкої промисловості щодо виготовлення декількох костюмів з метою вивчення їхніх ергономічних характеристик, обрано відповідний матеріал для пошиття.

5524_p_09_img_0003_4— А що це за матеріал?

Вадим Білан:

— Він має нафто-, оливо-, водовідштовхувальні властивості, в структурі тканини — антистатична нитка. Тканина має чудові показники повітропроникності і водночас високі показники розривних навантажень.

— А які особливості самого костюма?

Вадим Білан:

— Костюм вільного крою з капюшоном. В його конструкції передбачена евакуаційна петля для швидкої евакуації поранених військовослужбовців із бойових машин. Також він має комір-стійку, дві нарукавні та дві нагрудні кишені, а також кишені, що розташовані на передній площині брюк для розміщення магазинів для зброї або відповідного інструменту. Для комфорту військовослужбовців передбачено передню застібку-блискавку з двома бігунками та задній клапан з посилюючою накладкою. Гама кольорів тканини костюма — чорний, темна олива та койот.

— А в яку суму обійдеться державі придбання такого костюма?

Євген Єлькін:

— Орієнтовна вартість такого одягу становить 2100–2300 гривень.

— До прийняття на озброєння ці вироби мають пройти відповідні тестування у військах. На коли заплановані військово-дослідні випробування?

Євген Єлькін:

— Вони відбудуться найближчим часом. Терміни проведення випробувань — два-три місяці. Після їхнього завершення буде проведена відповідна робота щодо виявлених недоліків та їхнього усунення, потім костюм закуплять для потреб Збройних Сил України.

— Дякую за розмову.

Бесіду вів Іван СТУПАК

 

Спецкомбінезони для екіпажів бронемашин іноземних армій

В арміях провідних країн світу екіпажі БМП, БТР, танків, САУ та інших бойових машин від впливу підвищених температур і полум’я захищають спеціальні комбінезони. Вони виготовляються з негорючої метаарамідної тканини, яка є самогасною, що забезпечує захист від важких опіків.

Зазвичай такі костюми під впливом підвищених температур стають щільнішими і утворюють обвуглену, але міцну поверхню, яка продовжує забезпечувати відмінну термічну ізоляцію шкіри. Тканина не плавиться і не утворює патьоків, має низьку теплопровідність і стабільну антистатику.

Одним із кращих комбінезонів у світі вважається спеціальний танковий костюм для танкістів у Збройних силах США, який називається Nomex. Він повністю створений з негорючої тканини і має 9 кишень на блискавці: по дві з клапаном-входом на грудях і на поясі, по дві горизонтальні кишені в районі колін і гомілки, а також накладну кишеню на лівому рукаві. Комбінезон також має відкладний комір, який закривається додатковим коміром на липучці. На спині, під липучкою, розташована евакуаційна стропа, прошита навколо рукавів.

По якості з комбінезоном для танкістів армії США може зрівнятися вогнестійкий комбінезон армії Франції KERMEL, який забезпечує танкісту до 10 додаткових секунд під час евакуації з палаючої бойової машини.

Комбінезон танкіста Бундесверу також створений із щільної вогнестійкої бавовни. Його тканина повністю теплоізольована, надає можливість вільно рухатися військовику на відкритій місцевості у будь-яку пору року.

Схожi записи: