КБ «Південне» володіє технологією виробництва гіперзвукової крилатої ракети

 Жовтень 27, 2017

5523_p_12_img_0002На міжнародній виставці «Зброя та безпека-2017» Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля», як і належить установі такого рівня, вражало відвідувачів новітніми «космічними» технологіями, що можуть бути застосовані й у військовій сфері.

— На сьогоднішній день установа має напрацювання (проектну документацію та відповідні розрахунки) для виробництва широкого спектру ракетно-реактивної зброї, а представлені тут найсучасніші технології підтверджують нашу готовність до реалізації проектів у галузі будівництва ракетно-космічної техніки, — розповів начальник відділу науково-технічної інформації КБ «Південне» Олександр Логінов. — Це конструкції, вироблені з використанням композиційного матеріалу — вуглецевого волокна. Вони надзвичайно міцні та мають гранично оптимальні вагові характеристики.

Зокрема на стенді підприємства була представлена паливна ємність для широкого переліку виробів — ексклюзивний кулеподібний балон, основу якого становить герметична тонкостінна титанова ємність, вкрита спеціальною оболонкою із органічної тканини. Такий надлегкий балон витримує тиск у 300 атмосфер. Також були представлені типовий зразок рідинного ракетного двигуна, складні за формою елементи перспективних двигунів, виготовлені за допомогою 3D принтера, макети супутника дистанційного зондування землі та сучасної ракети космічного призначення легкого класу «Циклон-4М».

Крім того, фахівці КБ «Південне» володіють технологією виробництва гіперзвукової крилатої ракети оперативно-тактичного класу з радіусом дії до 300 км. Маневреність та швидкість, яка дорівнюватиме п’ятьом швидкостям звуку (приблизно 1700 м/с), зробить таку ракету невразливою для засобів ППО противника.

Андрій ЛИСЕНКО

Схожi записи: