У Київському центрі медико-психологічної реабілітації знають, як допомогти воїнам із посттравматичним синдромом

 Жовтень 13, 2017

«Я дуже радий вас чути. Дякую вам…» — лунає голос із телефонної слухавки. Лікарка не вірить почутому: «Андрію, це правда ви?» Ще рік тому вони спілкувалися тільки листуванням, адже вона довго чекала, поки він вимовить її ім’я. Зазнавши складної контузії під Савур-Могилою, хлопець майже втратив дар мовлення, тож коли за рік він їй зателефонував і подякував, вона була розчулена й тішилася, що чоловік повертається до нормального життя.

2014-го госпіталі були заповнені. Хлопців, які не справлялися з психологічними проблемами, направляли в центр на базі клініки Державної установи «Інститут медицини праці НАМН».

— Військовослужбовці в нас проходять курс лікування не в психіатричному відділенні, а у звичайному терапевтичному стаціонарі. Лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) стало основним видом діяльності, — розповідає координаторка центру Ксенія Возніцина.

На базі клініки функціонує фізіотерапевтичне відділення. Найбільше тут пишаються сучасним унікальним обладнанням за методикою TOMATIS. Він корисний для корекції тривожних, депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозку тощо.

— Під час дії сеансу застосовується метод нейро-сенсорної стимуляції, який поліпшує пластику мозку, досить вдало долає депресивні стани. Сеанс має такий вигляд: пацієнт у навушниках слухає музику протягом двох годин. Під час подразнення слухового каналу через слуховий аналізатор стимулюється кора головного мозку. Імпульси надходять у вигляді звуків та музики. Потрібно 10 сеансів поспіль щодня, а через два-три місяці — повторний курс. Лікування за цією методикою у комплексі з іншою терапією дає добрі результати, — запевняє Ксенія Борисівна. — Хочеться популяризувати культуру звернення до психолога, адже нині настав той час, коли ПТСР починає хронізуватися, а, як відомо, такі хвороби лікувати важче. Я завжди кажу своїм пацієнтам: болить шлунок — до гастроентеролога, серце — звертайтеся до кардіолога. Так само й з душею: лікувати душу не соромно.

Для того щоб потрапити в центр на безкоштовний реабілітаційний курс, треба мати посвідчення учасника бойових дій та військовий квиток, а також направлення, яке діючим військовослужбовцям надає керівництво або медичний відділ військового підрозділу, а демобілізованим — від лікаря за місцем проживання або реєстрації (дільничний терапевт, невропатолог та інші).

Центр розташований у м. Києві за адресою: вул. Саксаганського, 75. Телефони для довідок: (044) 289–65-30, (050) 325–82-66 (Ксенія Борисівна).

Тетяна МОРОЗ

Схожi записи: