Які додаткові виплати та пільги гарантують учасникам АТО на Дніпропетровщині?

 Жовтень 13, 2017

5521_p_16_img_0001У цьому регіоні для бійців та їхніх родин передбачено найбільшу кількість видів адресної матеріальної допомоги в Україні

Хоча єдиної цільової соціальної програми області, спрямованої виключно на ветеранів АТО, тут немає, саме цей регіон вважається одним із найуважніших до ветеранів. Частково інтереси учасників АТО прописані в Комплексній програмі соціального захисту населення області на 2015–2019 рр., якою гарантуються виплати за рахунок місцевих бюджетів щорічної разової допомоги, а також забезпечення санаторно-курортного лікування та оздоровлення інвалідів та ветеранів війни. Утім окремі райони, а також деякі міста Дніпропетровської області (Дніпро, Кам’янське та Павлоград) мають власні цільові програми, спрямовані виключно на учасників АТО. Зазвичай такі програми носять назву «Родина героя» і заходи в них схожі за змістом.

Так, у Дніпрі з цього року почали виплату матеріальної допомоги сім’ям бійців, які вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні. Сума — до 100 тис. грн. Таку ж допомогу отримують і сім’ї загиблих військовослужбовців.

Оплата витрат, пов’язаних із похованням осіб, які брали безпосередню участь в АТО та загинули під час бойових дій, тут встановлена до 30 тис. грн. Надається щомісячна матеріальна допомога сім’ям загиблих учасників АТО в розмірі двох прожиткових мінімумів (для осіб, які втратили працездатність).

За цією ж програмою учасники АТО мають 100% пільгу на оплату житлово-комунального господарства, але тільки в межах соціальної норми. Якщо учасник бойових дій, то 75% комунальних послуг оплачуються з державного бюджету, решта 25% — з міського. Серед цьогорічних нововведень — 50-відсоткова компенсація з бюджету міста за спожиту електроенергію та решту комунальних послуг родинам загиблих учасників АТО.

Передбачені й виплати на оздоровлення та реабілітацію, лікування та придбання ліків, грошові кошти на лікування та надання допомоги звільненим у запас учасникам АТО, а також на придбання продовольчих наборів з нагоди свят, проведення безкоштовного медичного огляду при прийомі на роботу.

Як повідомили в департаменті соцзахисту Дніпропетровської ОДА, кошти на оздоровлення та реабілітацію виділено з обласного бюджету. Так, з початку року отримали матеріальну допомогу майже 3,5 тис. бійців.

Дітям, батьки яких загинули в АТО, до досягнення 18-річного віку за рахунок коштів місцевого бюджету щороку надають грошову допомогу до дня народження, влітку організовують безкоштовний відпочинок, до свят дарують солодощі. Як і в багатьох областях країни, дітей раннього та дошкільного віку, а також учнів 5–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів забезпечують безкоштовним харчуванням. Так само, як і в багатьох областях України, тут батьків-атовців повністю звільняють від сплати за навчання у школах естетичного виховання.

Якщо є потреба в поточному ремонті оселі, також можна розраховувати на грошову допомогу. Її розмір визначається індивідуально, проте на таку виплату ви можете розраховувати один раз.

— Цього року 48 сімей бійців АТО стали власниками квартир. Ще 10 обирають собі житло. Кошти на придбання оселі виділила держава. Загалом Дніпропетровщина отримала понад 40 мільйонів гривень, — пояснила радник голови облдержадміністрації Ольга Горб. — Житло отримують ті, хто втратив на війні близьку людину й інваліди АТО I або II групи. Сім’ї самі обирають квартиру, яку хочуть придбати, а держава оплачує.

Також на Дніпропетровщині повністю автоматизований процес виділення ділянок землі. У Дніпропетровській ОДА створено «єдине вікно» для організації взаємодії учасників АТО з обласним земельним кадастром. Тепер особа, що має право на першочергове отримання земельної ділянки, звертається до спеціально створеного «єдиного вікна» лише один раз, після чого супровід оформлення ділянки та витрати бере на себе обласна рада. Результатом є отримання заявником свідоцтва про право власності на земельну ділянку. До речі, при цьому оформлення проектної документації для учасників АТО тут також безкоштовне.

Як відомо, наприкінці 2016 року до Бюджетного кодексу України було внесено зміни, якими виплату компенсацій за пільгові перевезення покладено на місцеві бюджети. Дніпропетровська ОДА вирішила дане питання шляхом укладення меморандуму з перевізниками. Для членів сімей загиблих тут діє картка «Родина героя», яка дає право на безкоштовний проїзд у міжміських та приміських маршрутках Дніпропетровської області.

У Дніпропетровському обласному госпіталі ветеранів війни функціонує центр реабілітації, де ветерани АТО проходять медикаментозне лікування, а також фізичну та психологічну реабілітацію. З початку року там уже пролікувалося близько 500 ветеранів АТО. Протягом 18 діб можуть пройти безкоштовне лікування за цими ж напрямами і родини загиблих захисників.

Ефективно співпрацює ОДА з ветеранськими організаціями. Громадська організація «Всеукраїнська спілка воїнів АТО» на базі державного університету та приватного навчального центру організували курси IT для звільнених у запас військовослужбовців. За рік курс навчання пройшли більше 300 осіб. Також тут безкоштовно можна вивчити англійську.

Тетяна МОРОЗ

 

 

Схожi записи: