В Україні успішно випробували ударний безпілотник

 Вересень 21, 2017

5518_p_08_img_0002Комплекс «Сокіл» складається з однієї розвідувальної й трьох ударних бойових машин

На одному із загальновійськових полігонів Збройних Сил успішно випробували безпілотник ударної дії. Випробування відбувалися в надзвичайно складних метеоумовах: пориви вітру сягали 14–17 м/сек. Але це не завадило БпЛА виконати фактично всі поставлені завдання й точно уразити умовні цілі.

Безпілотний розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» складається з однієї розвідувальної й трьох ударних бойових машин і може діяти автономно протягом трьох діб у відриві від основних сил. Цей комплекс здатний виявляти й точно та ефективно уражати цілі, використовуючи, залежно від завдань, боєприпаси фугасної, осколково-фугасної та термобаричної дії. Причому ефективність ураження цілей досить висока, адже їх знищують точково. Бойова частина кріпиться безпосередньо на авіаційному планері й має уражаючі елементи у вигляді окремих кульок. Площа суцільного ураження становить десятки квадратних метрів.

5518_p_08_img_0001БпЛА являє собою безпілотний апарат класу «мікро», який запускають за допомогою пневматичної катапульти. Дальність польоту апарата становить до 10 км, час баражування — до 30 хв, швидкість — до 150 км/год, а висота польоту може варіюватися від 30 до 3000 м. Максимальна злітна маса апарата Warmate становить 4 кг. Під час підготовки до польоту оператор може використовувати кілька опцій корисного навантаження. До того ж варіант корисного навантаження вибирають залежно від типу завдання, яке виконують.

ДУМКА ФАХІВЦЯ

Дмитро Грищак, Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України:

— Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» у цілому успішно пройшов нинішні випробування й підтвердив заявлені характеристики. До речі, на сьогодні це єдиний комплекс подібного класу в Україні й один із перших, який розробляють у нашій державі в рамках міжнародного військово-технічного співробітництва. Наш інститут також бере участь у розробці оперативно-тактичних і тактико-технічних вимог як до комплексу в цілому, так і до його окремих складових частин.

Для бойового застосування й виконання ударних завдань на безпілотнику-«камікадзе» може бути встановлено бойові частини різних типів. Напри-клад, кумулятивну бойову частину застосовують для ураження бронетехніки та бронецілей атакою у верхню півсферу (бронепробиття — 100–120 мм). Осколково-фугасна бойова частина містить заряд вагою 300 г у тротиловому еквіваленті для боротьби із живою силою противника. Термобаричний боєприпас, начинений 250 г суміші, дієвий у разі боротьби з живою силою, яка перебуває в захищених об’єктах, адже його ефективний радіус дії — до 10 м. Камеру розміщено в передній частині боєголовки. Під час виконання розвідувальних завдань БпЛА може літати по заздалегідь запрограмованих точках, а як боєприпас, який баражує, — у напівавтономному або ручному режимах. Наведення на ціль здійснює оператор у ручному режимі.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, який спостерігав за ходом випробувань, зокрема, зазначив, що «ці безпілотні комплекси продемонстрували ефективність, наступний крок — поставити їх на озброєння та ефективно використовувати в бойових умовах». Він провів нараду з виробниками та військовими, на якій наголосив, що найближчим часом буде представлено нові моделі ударних БпЛА «значно більшої дальності застосування та з потужнішими бойовими характеристиками».

«Сокіл» виготовляє одне з вітчизняних спеціалізованих підприємств за ліцензійними угодами з однією з провідних у цій галузі польських компаній.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: