Російські окупанти продовжують руйнувати Жованку

 Вересень 13, 2017

5517_p_06_img_0002_2Під ногами бридко хрускають рештки українських хат. У повітрі постійно стоїть запах, який не сплутати ні з яким іншим. Здається, що все навколо, і навіть бронежилет, вже назавжди напахане цим кислувато-терпким повітрям згарищ. Командир роти веде вулицями, точніше тим, що залишилось від них у селі Жованка, що на Донеччині. Російськими окупантами тут було підпалено і знищено чимало мирних осель.

Багато століть тому сюди в пошуках місця для зимівлі прийшли запорозькі козаки. Так на кручах з’явилися перші поселення, які стали основою для розбудови сучасної Горлівки. Уподобала ці місця і тодішня імператриця Катерина. Так почалася культурна експансія цих територій. Сюди масово звозили селян з віддалених російських поселень. Та місцеві, звиклі до волі і демократії, українці ніколи не сприймали чужинців за своїх. Навіть цвинтарі тут різні.

Крокую чорними від сажі дорогами і здається, що потрапив у минуле, коли фашисти спалювали українські села, аби помститися непокірним окупаційному режиму людям. Так само тепер діють і російські загарбники. Щоб покарати людей, які обрали вільне життя, вони навмисно обстрілювали будинки та обійстя українців. Час від часу командир роти зупиняється і показує рештки мін та гранат, якими ворог, обстрілюючи Жованку, підпалював суху траву та чагарник біля хат. Від палаючої трави займалися й будинки та сади. А якщо українські бійці пробували загасити чийсь будинок, щоб урятувати майно мирних людей, то по них вели прицільний обстріл зі всіх видів озброєння, яке є в окупантів. Або свою «роботу» починав снайпер. За словами військовослужбовців Збройних Сил України, вони просто не розуміють цієї звірячої агресії проти мирного населення.

Біля одного зі згарищ командир роти підіймає з землі якусь обгорілу металеву трубку. Це рештки бойового елемента новітнього російського озброєння вогнемета «Шмель». Ця зброя ніколи не експортувалась в інші країни. Нею користується лише одна армія — російська. Трохи далі рештки освітлювальної міни, яка запалила траву навколо себе. Командир розповів, що терористи навмисно прицільно обстрілювали саме село — хати, де немає наших позицій. Вогонь вели трасуючими боєприпасами або такими, які здатні спричинити пожежу. Тобто робили все, щоб підпалити саме цивільні садиби. Кожен такий випадок вандалізму та навмисного знищення майна українців ретельно документується. Всі ці матеріали стають доказами російської агресії проти народу України.

Тарас ГРЕНЬ

Схожi записи: