Теплими речами наших вояків буде забезпечено до кінця вересня

 Вересень 6, 2017

p_2_003Предмети форми одягу, які вже почали надходити у війська, удосконалили, виходячи з досвіду експлуатації особовим складом, також розробили та ввели в експлуатацію нові зразки зимової форми

Про це повідомив журналістів під час брифінгу в Міністерстві оборони України заступник начальника Центрального управління речового забезпечення Тилу ЗС України полковник Дмитро Кузнецов.

За його словами, завдяки належному фінансуванню, своєчасно підготовленій нормативно-правовій базі й технічній документації, у Збройних Силах України вже здійснено процедури закупівлі, що дало змогу ще із серпня розпочати планове постачання зразків зимової форми в об’єднані центри Тилу, з подальшим відправленням у війська. Сама ж робота з підготовки Збройних Сил до осінньо-зимового періоду 2017 року розпочалася ще в травні поточного року.

p_2_001Основна частина замовленого речового майна, за словами посадовця, надійде від підприємств промисловості у вересні, що дасть змогу вчасно забезпечити військовослужбовців ЗС України всім необхідним.

Представник Тилу ЗС України зазначив, що відповідно до Плану забезпечення, зимова форма одягу надходить першочергово у військові частини, які виконують бойові завдання в районі антитерористичної операції. Другою чергою забезпечуватимуть військові частини, які відновлюють боєздатність, і потім — частини, які перебувають у пунктах постійної дислокації.

— Повністю забезпечити Збройні Сили України зимовою формою заплановано до кінця вересня, — сказав полковник Дмитро Кузнецов.

Також офіцер нагадав, що в першому півріччі 2017 року, за рішенням Міністра оборони України, було внесено зміни до Норм забезпечення речовим майном, спрямовані на поліпшення речового забезпечення військовослужбовців. Він зазначив, що основними нововведеннями в забезпечення формою одягу вояків є два комплекти білизни для холодної погоди (термобілизна), три пари черевиків із високими берцями (зимові, демісезонні, літні), а також зменшення термінів експлуатації польового костюма під час виконання завдань у районі бойових дій.

p_2_002Іще однією новацією є те, що відтепер військовослужбовцям військової служби за контрактом дозволено замість одних предметів речового майна, передбачених у Нормах, отримувати інші на власний розсуд. Раніше таке було дозволено тільки офіцерському складу Збройних Сил. До того ж вартість предметів речового майна, які військовослужбовець хоче отримати, не має перевищувати вартості тих предметів речового майна, які замінюють. Це дасть змогу контрактникам, за необхідності та на їхнє бажання, отримати предмети речового майна, які їм потрібніші.

Під час брифінгу на запитання журналістів щодо якості та особливостей зимового комплекту одностроїв відповів начальник відділу розробки речового майна Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України підполковник Василь Саковець.

Зокрема, він повідомив, що предмети форми одягу, які вже почали надходити у війська, удосконалено, виходячи з досвіду експлуатації особовим складом упродовж минулого зимового періоду, також розроблено та введено в експлуатацію нові зразки зимової форми.

— Ми врахували всі побажання військовослужбовців стосовно поліпшення форми одягу. Деякі зразки нових комплектів було апробовано безпосередньо в районі АТО, — розповів офіцер.

Під час брифінгу підполковник Василь Саковець показав журналістам зразки зимових одностроїв, якими забезпечують військовиків. Зокрема, було презентовано зимову шапку нового зразка, шапку-підшоломник, поліпшені зимову та флісову куртки, вітровологозахисні штани, демісезонну білизну й термобілизну, трекінгові (літні та утеплені) шкарпетки, зимові й демісезонні черевики з високими берцями, вітровологозахисний демісезонний костюм, маскувальні костюми білого кольору тощо. Він повідомив також, що в нових зимових берцях змінено устілки й утеплювач, доопрацьовано підошву проти ковзання, а в зимових куртці й штанах підвищено їхні теплові властивості.

Офіцер Головного управління розвитку та супроводження продемонстрував і новинки з переліку речового майна, які надійдуть у війська вперше, — флісові зимові рукавиці та зимовий шарф-трубу. Особливістю рукавиць є те, що вони мають захисні накладки зі штучної шкіри, які підвищують зносостійкість виробів під час застосування зброї. А шарф-труба стане незамінним утеплювачем для бійців, які виконують завдання під час руху на техніці, сидячи на броні бойових машин.

Іван СТУПАК

Схожi записи: