Українські військові опановують новітні комплекси контрбатарейної боротьби

 Серпень 18, 2017

1

Протягом місяця українські бійці під керівництвом американських інструкторів вчилися управляти радіолокаційними станціями AN/TPQ-36. Днями завершився перший етап курсу підготовки.

Аби потрапити на навчання кандидати проходили професійний відбір, тести, індивідуальні співбесіди і доводили здатність виконувати завдання саме на цій радіолокаційній станції. Навчають наших військових американські колеги, які мають досвід роботи на такому типі станцій.

– Це був один з найкращих досвідів, я мав можливість навчати українських військових і передавати свої знання. Для мене було честю бути корисним, – ділиться враження один з американських інструкторів.

І хоча українські військові мають досвід роботи на наших аналогах, ці навчання дуже важливі. Як розповів начальник станції AN/TPQ-36 сержант Максим Бруцький на цих курсах дуже гарно поставлена методична сторона навчання. Машина в основному комп’ютеризована, тому головне бути пильним.

3

Другий етап, який триватиме три тижні,  включає навчання українських бійців методичним прийомам правильного викладання даної програми та бути самостійними інструкторами вже для наших воїнів. І третій, заключний етап підготовки передбачає присутність американських колег на заняттях, які будуть проводити наші інструктора з екіпажами станцій та оцінювати навчальний процес.

– В подальшому, за потреби, можливе створення мобільних груп інструкторів, які будуть вирушати в район проведення АТО для навчання екіпажів станцій безпосередньо у місцях їх дислокації, – поділився планами офіцер відділу підготовки артилерійської розвідки Ракетних військ і артилерії командування Сухопутних військ ЗС України майор Олександр Попов.

2

Додатково: Радіолокаційна станція контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 автоматично визначає місце розташування позицій ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів. Одночасне може обробляти ведення вогню з декількох місць до10 різних видів зброї, при максимальній дальності 24 км. Визначення позицій відбувається з виявлення першого пострілу. Система також може коригувати артилерійський вогонь своїх військ. Час розгортання та підготовки до роботи РЛС 15 хвилин. Підготовка до руху екіпажем з п’яти чоловік здійснюється за 5 хвилин. Система має високу ступень надійності.

 

Схожi записи: