Мінометним взводом на передовій командує чарівна дівчина

 Серпень 18, 2017

5513_р_09_img_0001

По плацу військової частини цокають жіночі каблучки. Молода дівчина років двадцяти у джинсах прямує до штабу… А вже за кілька годин командир частини представив особовому складу нового командира мінометного взводу — молодшого лейтенанта Вікторію С.

Як сприйняли таке призначення бувалі вояки, мабуть, не треба пояснювати. Якась юна леді у свої 23 прийшла з «піджаків» (так військові називають офіцерів, що отримали зірочки на військовій кафедрі цивільного вишу) в бойову частину і очолить підрозділ мінометників на передовій.

«Що вона накомандує», — задавалися питанням бувалі бійці. Але лише за чотири місяці молодший лейтенант  стала одним із кращих молодих командирів на передових позиціях бригади. Її 82-міліметрові міни завжди знаходять свої цілі, коли ворог нахабніє.

— Зі своїми побратимами швидко знайшла спільну мову. — Я звичайна дівчина, завжди кажу те, що думаю, і просто роблю свою справу. Хотіла стати військовим психологом, записалася на військову кафедру в 2014 році. А там лише один напрямок — артилерія. Пройшла теорію і місяць практики на гаубиці Д-30.

Найбільше Вікторія здивувалася, коли прийшла рознарядка з військкомату із призначенням її на посаду командира мінометного взводу. Прийняла як належне…

— Мій брат сапер, два роки відвоював у районі проведення АТО. А чим я гірша?! — каже Вікторія. — Що ж, мінометник, так мінометник. Дякую своїм першим наставникам, вони ж де-факто підлеглі були. Швидко навчили всім премудростям і пішли на підвищення. Рада, що тепер у мене все виходить.

Командири хвалять молодшого лейтенанта, але ніяких послаблень не роблять. Бо війна — безжальна…

— Бачу, як ворожі міни розриваються попереду й позаду мене, даю команду змінити позицію, — говорить Вікторія,  — «насипаю подарунки» у відповідь. А ворогу я такого шансу не дам!

Юрій ІГНАТ

Схожi записи: