«Заганяємо ворога під землю…»

 Серпень 17, 2017

5513_р_05_img_0001

На зухвалі провокації бойовиків захисники шахти «Бутовка» мають свої переконливі аргументи.

Десять місяців рота капітана Костянтина Р. обороняє позиції на шахті «Бутовка». Бійці згадують, що коли займали оборону, споруди шахти були цілими, а нині тут немає жодного живого місця. Найбільше руйнувань «Бутовка» зазнала навесні, коли по ній прямим наведенням гатили російські Т-72 «Білий орел»

Постраждали тоді й мирні жителі Авдіївки, бо далеко не кожен танковий снаряд окупантів летів у ціль. Перельоти росіян потрапляли в житлові квартали міста. Шахту та свої позиції українські захисники тоді відстояли, вони продовжують боронити їх і досі й навіть закріпилися на нових, виграшних позиціях.

5513_р_05_img_0002

Останніми часом ворог активізувався саме на цьому напрямку.

— Тільки-но поїде ОБСЄ, починається, — кажуть бійці. — Закидають кілька реактивних снарядів, потім працюють СПГ, міномети різного калібру, кулемети, буває й «арта».

У бойовиків нещодавно відбулася ротація, і в новачків присутній синдром Рембо чи Маклаута. Рвуться в бій, а обриваються їхні життя…

— Ну ось недавно: раз, другий… п’ятий влупили по нас із СПГ, — розповідає ротний. — Хоча й шкода боєприпаси на них витрачати, даю команду втихомирити противника вогнем. Здобуваємо вогневу перевагу й заганяємо ворога під землю, де йому, зрештою, і місце. Ми чітко працюємо по ворожих вогневих точках, а вони луплять по полях. Палять урожай, бо їм байдуже, що люди потім їстимуть.

На позиціях «Бутовки» вже ціла колекція металевих сюрпризів від ворога, та й сама шахта, немов основна частина цієї «музейної» експозиції.

Старшина роти розповідає, що противник через перехідник монтує до ручного протитанкового гранатомета 82-мм міни. Із цього гібриду виходить одноразовий портативний міномет, з якого можна стріляти міною прямим наведенням. Міна розривається від удару, а двигун від РПГ, перехідник і хвостовик міни часто знаходять поруч. За вмілого застосування це доволі небезпечна річ.

Однак наші хлопці навчилися всьому протистояти, головне бути на крок попереду від ворога. Дивлячись на зруйновану й схожу на друшляк «Бутовку», на бойовий колектив, який стоїть тут на позиціях, розумієш: ніякі танки, «Гради» чи інші витвори, народжені в Росії, не зламають бойовий дух цих воїнів.

Юрій ІГНАТ

Схожi записи: