Стрибок з-під хмар у морську пучину

 Серпень 2, 2017

5511_p_11_img_0002_2На чорноморському узбережжі курсанти факультетів підготовки фахівців Високомобільних десантних військ, військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м. Одеса) виконували стрибки  з парашутом на воду із вертольота Мі-8

Нестабільна погода — вкрите хмарами небо, відчутний вітер із суходолу й помітне хвилювання на морі — дещо ускладнювали умови проведення стрибків. І ось вертоліт у заданому районі десантує курсантів. Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника кафедри повітрянодесантної підготовки Військової академії полковник Олександр Люлька, крім виконання стандартних елементів вишколу, тут відпрацьовували нормативи зі збору в призначених місцях після приводнення.

— Стрибки з парашутом на воду — найскладніший і найвідповідальніший етап повітрянодесантної підготовки, що вимагає від парашутистів поєднання декількох навичок. Успішно виконати це завдання курсантам допомагали досвідчені інструктори, — зазначив офіцер. — Упродовж навчального року курсанти здійснять 6–7 стрибків із парашутом, а за весь навчальний період — до 40.

5511_p_11_img_0001_1Стрибкам передували ґрунтовна теоретична підготовка, тренінг на повітрянодесантному комплексі, плавання в обмундируванні, заняття з надання меддопомоги на воді, вивчення правил застосування надувних човнів і жилетів, порядок підготовки до приводнення й дії після нього.

Ці вправи видалися дещо незвичними. Спершу парашутист відокремлювався від вертольота. Причому його дії під час відділення, розкриття парашута й парашутування були такими ж, як і в разі стрибка на суходіл. В ідеалі за кілька секунд до занурення курсант мав розстібнути кріплення, перехопити парашут рукою, а, увійшовши у воду, його відпустити. Так парашутист убезпечувався від заплутування в мокрій капроновій тканині. Але на практиці хлопці від куполів позбувалися вже в воді. Потім до них підпливав рятувальний катер, забирав їх разом із парашутами і відвозив на берег. Нібито, все доволі просто, але курсанти і викладачі знають, скільки сил треба витратити на вдалий стрибок, яку майстерність проявити. Старший викладач кафедри повітрянодесантної підготовки майор Василь Георгієв каже, що найскладніше — відчепити підвісну систему та врахувати напрям вітру.

— Особливо важко входити у воду, — ділиться враженнями курсант сержант Дмитро Чупринюк, який має в активі понад 30 стрибків із парашутом. — Важливо спіймати потрібну мить. Якщо спізнишся, можна опинитися на дні. А випустиш купол раніше — впадеш у море з висоти. Радий, що все вийшло добре. Із задоволенням тепер стрибатиму навіть над водою.

Можуть пишатися службою в десанті та першим стрибком із парашутом на воду й курсант Іван Рижов, молодший сержант Костянтин Моренко, сержант Ігор Демчук. Їх переповнювали емоції: цей день лишиться в пам’яті назавжди.

Крім того, курсанти відпрацювали і навички з подолання на техніці водних перешкод на морському узбережжі. Начальник кафедри бронетанкової техніки Військової академії полковник Вадим Ярмолюк зауважує: водіння бойових машин на плаву дає змогу оцінити їхні можливості й ретельно підготуватися до виконання завдань.

У виші зі старшокурсниками проведено

180 годин занять із водіння бойових і спецмашин в екстремальних умовах. Пройдено понад 120 км шляхами з різним покриттям та рельєфом. Виконано і тривалий марш із пункту постійної дислокації до «Широкого Лану» й у зворотному напрямку.

Сергій ДАНИЛЕНКО

Схожi записи: