За час проведення АТО фахівці ЦНДІ здійснили понад 300 випробувань дослідних зразків ОВТ

 Липень 28, 2017

5510_p_15_img_0001Такий внесок зробив у підвищення боєздатності війська колектив Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України

В історії інституту особливе місце займає період, пов’язаний з війною на Сході України. Протягом 2014–2016 років його співробітники взяли участь у 304 випробуваннях дослідних зразків ОВТ. За їхніми результатами було прийнято на озброєння (постачання) 53 зразки. Окрім того, за підсумками відомчих визначальних випробувань допущено 88 зразків ОВТ до підконтрольної (дослідної) експлуатації у військах. Також важливим напрямком діяльності фахівців стало виконання завдання Міністерства оборони України щодо створення науково-аналітичної групи військового відомства безпосередньо в районі АТО. Її представники проводять дослідження уражених вітчизняних зразків ОВТ під час бойових дій для напрацювання науково обґрунтованих пропозицій стосовно покращення ТТХ цих зразків та їхньої захищеності.

Понад 50 співробітників інституту вже побували в районі проведення антитерористичної операції. Зокрема полковник Святослав Сус та підполковник Олександр Майстренко у складі груп інструкторів здійснювали введення до експлуатації та підготовку розрахунків станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-48A, які були надані Україні урядом Сполучених Штатів Америки як військова допомога. Цими офіцерами була організована експлуатація та бойове застосування зазначених станцій з розгортанням пунктів управління артилерійської розвідки. Виконання завдань забезпечило не лише визначення з високою точністю координат вогневих позицій стріляючих мінометів противника для організації контрбатарейної боротьби, а й попередження особового складу сусідніх блокпостів про обстріл противником реактивними системами залпового вогню, мінометами, самохідною та гаубичною артилерією.

А от полковник Олександр Чернозубенко, підполковник Олексій Колос і майор Сергій Бісик виконали завдання щодо обладнання оборонних рубежів у районі ОТУ «М». Зокрема здійснювали інженерну підтримку заходів з обладнання опорних пунктів захисними спорудами ВС-1, броньованими ковпаками МОС-2, габіонними конструкціями (просторова сітчаста коробка, заповнена природним каменем), іншими інженерними та фортифікаційними об’єктами. Варто зазначити, що за виконання цього завдання старший науковий співробітник інституту майор Сергій Бісик став лауреатом премії Президента України для молодих учених і поповнив перелік тих, хто є гордістю колективу. Серед них заслужені діячі науки і техніки України, доктори технічних наук, професори Сергій Лапицький, Михайло Луханін, лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, доктори технічних наук, професори Анатолій Довгополий і Валерій Зубарєв. Нині ЦНДІ очолює доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки полковник Ігор Чепков.

Одне з важливих завдань інституту — участь в реалізації дорожньої карти оборонно-технічного співробітництва України з НАТО. Учені займаються обґрунтуванням шляхів підвищення спроможностей Збройних Сил та досягнення ними сумісності з військами/силами держав — членів Альянсу у сфері озброєння і військової техніки. Зокрема його фахівці беруть участь у спільній реалізації науково-технічних розробок за програмою НАТО «Наука заради миру і безпеки».

Підготував Володимир ЧІКАЛІН

Схожi записи: