Пошук і знешкодження підводних вибухонебезпечних предметів здійснюють телекеровані роботи

 Липень 19, 2017

5509_p_06_img_0002_2— Міжнародній водолазній групі приготуватися до підводних занурень. Є висока ймовірність замінування підводної частини корпусу корабля, — таке розпорядження отримали учасники водолазної компоненти навчання «Сі Бриз-2017».

Водолази із понаднормативною швидкістю заходилися розгортати водолазний полігон. Одягнули обладунки, налаштували новітнє водолазне спорядження країн НАТО, а далі розробили план спусків на глибину. На причалі зібралося зо два десятки найбільш підготовлених водолазних фахівців України, США, Великобританії, Канади, Грузії та Румунії.

— Це санітарний катер «Сокаль». Його заміновано противником. Перша група здійснює пошук та ідентифікацію, а друга готова до підсилення, — керує діями підлеглих старший багатонаціональної водолазної групи.

5509_p_06_img_0003_3Попри інтернаціональний склад, українські водолази добре розуміли партнерів. Вони досить впевнено застосовують англійську водолазну термінологію.

За лічені хвилини водолазна група на човні вже наближалася до замінованого об’єкта.

— Перший, другий і третій… пішли! Слідкувати за мотузкою. Це зв’язок з партнерами. Якщо вони подадуть спеціальний сигнал, треба запускати гідролокатор бокового огляду для проведення більш детального та безпечного дообстеження вибухонебезпечного предмета, виявленого на катері, — пояснює дії водолазів лейтенант 8-ї саперної частини ВМС США Емма Мансуеті.

— Безпека військовослужбовців під водою — пріоритет, тому в певних ситуаціях для пошуку і знешкодження підводних вибухонебезпечних предметів використовують також і телекерованих роботів. Приміром, роботи можуть дистанційно знищувати міни. Тобто складні завдання розмінування ми виконуємо на відстані. Це важливий аспект. У цій ситуації виграють усі, передусім водолази, — додає американський офіцер.

У разі неможливості буксирування міни на безпечну для людей відстань, її підрив здійснюють на місці. З аналогічними проблемами американці досить часто стикалися у Перській затоці, де виконували завдання з підводного розмінування. Тепер набутий досвід передають своїм партнерам.

Загалом, як зазначив начальник пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 2 рангу Олексій Нестеров, водолазна група протягом двох тижнів відпрацювала практичні спуски під воду, завдання з пошуку, огляду та знищення вибухонебезпечних предметів, підйому на поверхню з дна моря затонулих об’єктів й надання медичної допомоги постраждалому під водою глибоководнику.

Віталій ПАНЧИШИН

Схожi записи: