Більше 20 літальних апаратів демонстрували свої можливості над Кульбакіним

 Липень 19, 2017

5509_p_07_img_0001_1Двогодинне авіашоу за участю провідних українських та американських пілотажних груп стартувало з несподіваної прем’єри. У небі з’явився новий базовий патрульний протичовновий літак P-8 Poseidon

Треба зазначити, що до цього в усіх попередніх «Сі Бризах» брали участь патрульні літаки P-3 Orion, які з недавнього часу стали знімати з озброєння. Додамо, що P-8 Poseidon, який змінив заслуженого «ветерана», створено на базі відомого пасажирського лайнера Boeing-737.

Poseidon призначено для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання, розвідки, участі в протикорабельних і рятувальних операціях як у прибережних районах, так і у Світовому океані. Екіпаж літака становлять не лише льотчики, а й оператори апаратури виявлення підводних човнів та інших радіотехнічних систем.

5509_p_07_img_0002_3Найцікавіша частина авіаційної компоненти міжнародних військово-морських маневрів почалася, коли в небо піднялися передові авіанавідники Су-25. Спарка екіпажів виконувала свої маневри так, що на землі в усіх перехоплювало дух.

Не менш експресивним за видовищністю стало відпрацювання імітації виконання ураження наземних цілей зі складних видів маневрів парою літаків МіГ-29. На високих швидкостях і гранично малих висотах, лоскочучи нерви представникам преси, командуванню флоту й делегації Київської асоціації військових аташе, вони продовжили демонстраційну програму.

5509_p_07_img_0003_4Похизуватися філігранним керуванням бойовими машинами того дня змогли й військові вертолітники. Наприклад, пілоти двох армійських Мі-24 показали, як триває пошук і знищення умовного противника. Щільною спаркою, на критичній відстані один від одного, коли між лопатями залишалося не більше як десять метрів, пролетіли над злітно-посадковою смугою аеродрому два Мі-14.

Окрім цього, українську морську авіацію представили вертоліт Ка-27 із традиційною демонстрацією евакуації постраждалого та «ветеран» флоту Ан-2, з якого здійснили показове десантування морські піхотинці й рятувальна парашутно-десантна група.

— Захід такого масштабу на аеродромі Кульбакіне відбувається вперше, і мені приємно це відзначити. Загалом ми дуже задоволені тим, що можемо продемонструвати можливості нашої техніки, — сказав командир Морської авіаційної бригади полковник Юрій Бедзай.

5509_p_07_img_0004_5Апогеєм авіаційної компоненти став показовий політ конвертоплана ВМС США CV-22 Osprey, який, як і Poseidon, прибув у нашу країну вперше. Цей літальний апарат належить корпусу морської піхоти США, його призначено для висадження десанту. Особливістю СV-22 є оснащення двома двигунами Rolls-Royce T406, які розташовано на кінцях крила в гондолах і які можуть повертатися майже на 98 градусів. Гвинти з трьома трапецієподібними лопатями пов’язані між собою валом, що міститься всередині крила. Цей вал забезпечує можливість посадки літального апарата на одному двигуні. З метою зменшення маси конструкції близько 70 відсотків апарата вироблено з композитних матеріалів, що робить його на чверть легшим за металевий аналог. Такі конвертоплани називають зброєю майбутнього.

— Це нові технології. Узяли все краще від гелікоптера й літака та з’єднали. Ця машина може літати на великі відстані, до того ж злітає й приземляється, як вертоліт, їй не потрібна злітна смуга, — пояснює пілот ВПС США Майк Корвін. — Швидкість CV-22 та радіус його дії не перестають дивувати. Командування це розуміє й планує свої тактику та операції, спираючись на наші можливості.

Євгеній СИЛКІН

Схожi записи: