У «Київській фортеці» розпочала роботу експозиція «25 років в операціях з підтримання миру та безпеки».

 Липень 15, 2017

4У Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» розпочала роботу експозиція «25 років в операціях з підтримання миру та безпеки» присвячена Дню українських миротворців.
В Україні День українських миротворців вже п’ятий рік поспіль відзначається на державному рівні 15 липня. Саме 15 липня 1992 року, оперативна група офіцерів Збройних Сил України висадилася в аеропорту міста Сараєво, на території колишньої Югославії.

0
Основу виставки складає особиста колекція половника Ігоря Бондарчука – учасника миротворчих операцій, антитерористичної операції, старшого офіцера Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України, який 2004-го року перебував у складі 6-ої окремої механізованої бригади Багатонаціональних сил у Республіці Ірак.

3
Підтримку в організації заходу надала Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Союз учасників миротворчих операцій».

5
В експозиції цього разу представлено понад 200 автентичних експонатів – форма одягу, головні убори, документи, нагороди та спорядження українських миротворців, фотографії тощо. Участь у відкритті виставки взяли ветерани миротворчих місій, воїни-миротворці, військові експерти, представники громадських організації тощо.

1
Це вже не перша виставка Ігоря Бондарчука. Перша відбулася у лютому 2014 року та була присвячена 10-ій річниці вводу 6-ої окремої механізованої бригади Багатонаціональних сил у Республіку Ірак.
– За цей час виставка збільшилася на 10-15 відсотків, – розповідає полковник Ігор Бондарчук. – До експонатів першої виставки, що в основному були присвячені нашій миротворчій діяльності в Іраку, додалися й ті, які розповідають про інші країни, в яких довелося захищати мир нашим миротворцям.
Зараз експозиція охоплює практично весь двадцятип’ятирічний період миротворчої діяльності не тільки військовослужбовців ЗСУ, а також співробітників МВС, які брали участь у миротворчих операціях у Косово і Судані.
На сьогодні 99 % автентичних предметів представлених на виставці це ті експонати, що пройшли через миротворчі місії в Югославії, Лівані, Сьєрра-Леоне, Ліберії, Іраку, Грузії, Косово тощо, та ще мають, як-то кажуть, «запах пороху» тих місць перебування.

7
У перспективі – поступове збільшення кількості експонатів. Зокрема заплановано створити лінійку миротворчої техніки Збройних Сил України, яка розповідатиме про те, як вона застосовувалася та під час яких миротворчих операцій.
На виставку також завітали учні шкіл міста Кам’янець-Подільський із гуртків Юних миротворців.
– Більшість дітей із 12-ї школи на базі якої планують створити школу Юних миротворців, адже саме в цій школі вчилися воїн-миротворець Юрій Максимчук, який загинув у Югославії, а також загиблий воїн-афганець Юрій Громовий, – розповідає працівник позашкільного навчально-виховного об’єднання міста Кам’янець-Подільський Наталя Галицька. – У нас зараз час, в який ми мусимо привчати дітей з дитинства бути миротворцями та вчити їх миру. І дітям це подобається.
За словами Генерального директора Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» Оксани Новікової-Вигран на сьогодні музей об’єднав дуже багато миротворців.
– Географія їхньої миротворчої діяльності дуже широка – це Ангола, Афганістан, Мозамбік, Сьєрра-Леоне, Косово, Сараєво, Ірак, Таджикистан тощо. І дуже добре, що з нами вже два роки поспіль воїни-кубинці.
Починаючи з 1992 року в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки взяло участь більше 42 000 українських військовослужбовців, з яких 54 загинуло. Наразі ЗС України беруть участь в 9 міжнародних операціях  з підтримання миру і безпеки у 7 країнах світу та районі Аб’єй під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил у Придністровському регіоні Молдови.

2

Схожi записи: