У Києві відзначили День українського миротворця

 Липень 15, 2017

Сьогодні,  15 липня, в Україні відзначають День українського миротворця.
Перша миротворча місія України розпочалася 15 липня 1992 року у  колишній Югославії. Тоді близько сорока українських миротворців приземлились у місті Сараєво із двома літаками ІЛ-76.
Саме цей день 15 липня було визначено постановою Верховної Ради України як День українського миротворця, що святкують на державному рівні.
Варто знати, що починаючи з 1992 року близько 40 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях. У них за цей час загинуло 50 військовослужбовців Збройних Сил України.
За четверть століття, наші миротворці були учасниками миротворчих операцій та місій у багатьох регіонах на різних континентах світу: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ у Косово, Гватемала (МІНУГУА), Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака (Хорватія), Кувейт, Сьєрра-Леоне, місія ОБСЄ у Грузії, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Ерітрея, місія ООН у Грузії, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго тощо.
Сьогодні відбулася міжнародна конференція з нагоди Дня українського миротворця. Привітати своїх колег до України завітали представники іноземних громадських ветеранських організацій миротворців, учасники миротворчих місій і операцій, представники оборонних відомств. У Центральному будинку офіцерів Збройних сил України у Києві зустрілись представники США, Великобританії, Франції, Польщі, Норвегії, Польщі, Грузії, Казахстану, Лівану.
Під час конференції кожна із делегацій мала можливість розповісти про роботу ветеранського руху, соціальний захист ветеранів у їх країнах. Присутніх ознайомили з історією та сьогоденням українських миротворців. Показали як де і в яких умовах готуються українські блакитні шоломи, у яких миротворчих місіях перебувають зараз.
Не менш цікавою та пізнавальною була розповідь представників ветеранської організації миротворців з Республіки Польща. Вони розповіли присутнім про те, як шанують у них учасників та ветеранів міжнародних миротворчих місій, як ними опікується держава, розповіли про соціальні медичні та інші державні програми пільги та привілеї, якими користуються ветерани-миротворці у Польщі.
Загалом, конференція пройшла досить жваво та цікаво. Тут звучала українська, англійська, французька, польська, – але всі відмінно розуміли один одного. Досвід роботи у міжнародних місіях дав таку змогу. Відбувся відвертий та конструктивний міжнародний діалог, об’єднаний однією важливою темою, темою встановлення миру

Схожi записи: