Військові льотчики вшанували пам’ять Героя України Дмитра Майбороди та Дмитра Шкарбуна

 Липень 14, 2017

9c4ef7654b91afc80c1afebeb8e5a624b64bc668Сьогодні на Вінниччині, у бригаді військово-транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, відбулись заходи із вшанування пам’яті льотчиків Героя України підполковника Дмитра Майбороди та підполковника Дмитра Шкарбуна, які героїчно загинули 14 липня 2014 року, виконуючи бойові завдання в районі проведення антитерористичної операції.

У мітингу-реквіємі за загиблими героями взяли участь представники командування Повітряних Сил Збройних Сил України, духовенства, особовий склад військової частини, бойові побратими, родичі та близькі. Відкриваючи захід, командир бригади полковник Олег Нечипорук зізнався, що навіть з плином часу важко усвідомлювати, що бойових друзів, з якими разом проходив службу, виконував бойові завдання, вже немає.

46fc92df4770f653bd2ab09a802bdb243794296f– Ще до війни ми з Дмитром Майбородою разом виконували польоти як командири екіпажів. Вдосконалювали навички з десантування, польотів парами, освоювали нові види підготовки. Дмитро був дуже життєрадісним, одним із кращих пілотів, якому було під силу виконати будь-яке завдання. Такі самі риси були притаманні і Дмитру Шкарбуну. Пригадую, колись йому запропонували підвищення за посадою, але для цього треба було розпрощатися з небом. Він відмовився, навіть не вагаючись, сказавши, що літатиме і далі, – пригадує командир бригади полковник Олег Нечипорук.

А коли розпочалась війна, кращі екіпажі частини, серед яких був і екіпаж Майбороди-Шкарбуна, були задіяні до виконання бойових завдань із доставки вантажів для підрозділів, які на передовій стримували російські окупаційні війська. Один із таких вильотів став останнім для героїв, коли з російського боку кордону ворог випустив по транспортному літаку Ан-26 ракету «повітря-повітря». Командир корабля Дмитро Майборода та його помічник Дмитро Шкарбун, намагаючись втримати літак, дали змогу іншим членам екіпажу залишити борт. Самим на порятунок вже шансів не залишилось.

938f5fa02dda915c3889be5498c84f96612ab16cЦі події до цього часу – перед очима у члена екіпажу майора Сергія Олесюка, який передостаннім залишав літак.

– У той день нічого не віщувало біди. З 4-ї ранку ми успішно виконали бойовий виліт, повернулися на базу і готувались до наступного. Під час виконання другого вильоту у всіх був бадьорий настрій. Коли підходили до точки десантування вантажу, на висоті 6200 метрів – сильний поштовх, хлопок, задимлення салону, відмовив двигун. Пілоти надзусиллями утримували літак від неконтрольованого падіння. Від командира прозвучала команда відкрити аварійний люк та залишити літак. Пам’ятаю, справа від мене пробитий фюзеляж літака, зліва – два пілоти намагаються утримати «транспортник». Вони навіть і не думали залишити літак, даючи нам змогу стрибнути з парашутом, – каже майор Олесюк.

Присутні вшанували пам’ять загиблих побратимів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Герою України Дмитру Майбороді та Дмитру Шкарбуну, який встановлений на території військової частини.

 

Схожi записи: